Ako kombinovať dvere a podlahy v interiéri?

Jednou z najčastejších otázok pri výbere materiálov je ako kombinovať podlahy s dverami. Čo si vybrať? Mnohí by radšej mali všetko v jednej farbe: podlahy, dvere a nábytok. Táto možnosť sa javí ako najjednoduchšia a najvýhodnejšia. Avšak vďaka uniformite farieb je interiér plochý, bez výrazu, nudný. Ale „nekompatibilita“ môže tiež značne poškodiť. Čo robiť? Na čo sa spoľahnúť pri zostavovaní farebnej schémy interiéru?

Kombinácia dverí a podláh v interiéri: čo potrebujete vedieť?

1. Dvere sú súčasťou stien, nie podlahy. Preto musia byť v prvom rade kombinované so stenami. Dvere môžu kopírovať farbu steny alebo sa k nej priblížiť tónom. V tomto prípade nezáleží na podlahe.

2. Ak sú dvere natreté v neutrálnej farbe, najmä v bielej farbe, nemusia byť na nič viazané. Nikoho by napríklad nikdy nenapadlo položiť bielu podlahu. Ak sa rozhodnete inštalovať biele, krémové, šedé alebo iné neutrálne dvere – nemusíte sa obťažovať otázkou ich kompatibility s podlahami, základovými doskami, nábytkom. Hlavná vec je, že v celku harmonicky zapadnú do interiéru.

3. Dvere nemusia mať rovnakú farbu s podlahou, ale ak ich chcete odlíšiť, nie je to zakázané. Ak sú napríklad na podlahu položené šedé dlaždice, môžete dať sivé dvere. Ak máte zelený koberec – namontujte zelené dvere.

4. Vážne premýšľať o konzistenciu podlahy a dverí stojí za to, iba ak obe majú farbu a vzor stromu. Toto je samozrejme klasika, ktorá vydrží veky. Avšak nejde o trendy riešení. V moderných interiéroch návrhárov sa vyskytujú tieto dvere veľmi zriedkavo. Dôležité je mať rovnaký odtieň drevín pri dverách a podlahe, inak vyznie interiér nemotorne, bez harmónie.

5. Keď interiér vychádza neutrálne, pokojne a dokonca „nejasne“ – môžete nainštalovať dvere s výraznou textúrou. Do interiéru pridajú jas. Napríklad vhodné riešenie sú čierne dvere vo svetle tlmenom interiéri alebo červenohnedé – v smotane. Môžete zvoliť farebné dvere. Jedná sa o odvážnejšie rozhodnutia, často používané. S takými dverami nikto nebude dávať pozor na ich podobnosť s podlahou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.