Ako podnájomníkom znížiť spotrebu vody

Pri prenajímaní bytu musíte riešiť nie len cenu nájmu, ale aj platby za energie a médiá. Podnájomníci často nevedia prevádzkovať domácnosť úsporne a neskôr musíte riešiť vysoké nedoplatky za vodu alebo kúrenie. Tomuto sa dá predísť inštaláciou zaujímavých doplnkov do bytu.

Jednou z možností je namontovať do kúpelne sprchovú hlavicu s úsporou vody. Ak je totiž rozvod vody v paneláku v úplnom poriadku, tak cez naplno otvorenú sprchovú hlavicu dokáže za jednu minútu pretiecť až pätnásť litrov vody. Čo je aj celkom dosť a na dobré osprchovanie sa ani toľko netreba. Dá sa to aj s nižším tlakom, respektíve s nižším prietokom vody.

A práve ten zabezpečuje úsporná sprchová hlavica s pevne nastaveným prietokom, ktorý je podľa tlaku v potrubí medzi štyrmi až siedmymi litrami vody za jednu minútu.

usporna_sprchova_hlavica_basic-4-7 l/min

Aby znížený prietok vody nemal negatívny vplyv na sprchovanie, je voda rozprestrená do väčšieho počtu menších prúdov vody a je do nej primiešavaný vzduch, nasávaný cez konštrukciu sprchovej hlavice. Voda je tak príjemne osviežujúca a pritom dokonale opláchne telo od šampónu aj nečistôt.

Znížením prietoku vody ušetríme nájomníkom nie len peniaze za samotnú vodu, ale nesmieme zabúdať aj na značné náklady na ohrev vody. Nižšou cenou za užívanie bytu sa môže prenajímaný byt stať atraktívnejším pre záujemcov a súčasne si sami odbúrame problémy s vysokými nedoplatkami alebo vysokými zálohami.

Výmena samotnej hlavice na konci hadice si vyžaduje len malý okamih, nepotrebujete k tomu žiadne inštalatérske náradie. Nové tesnenie k hlavici je súčasťou balenia. S pôvodnou hadicou a sprchovou batériou tak dokážete ľahko a rýchlo ušetriť sebe starosti a podnájomníkom peniaze. Možno sa vám táto úsporná sprchová hlavica zapáči tak, že si ju namontujete aj u seba doma.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.