Dobré štartovanie v zime

Jazdíte autom každé ráno do práce? Máte radi výlety v zime na hory? Potom je pre vás iste dôležité, aby auto naštartovalo zakaždým, keď do neho nasadnete. K tomu je potrebné mať v dobrom stave nielen palivový systém auta, ale tiež elektrickú sústavu a autobatériu. Ako spoznáme, že je čas na jej výmenu?

Zimné štarty autá sú pre mnohých ľudí problémom. S klesajúcou teplotou nielen rastie hustota mazacieho oleja motora, a tým aj jeho odpor, ktorý kladie štartéru. Ďaleko horšie pôsobí zima na autobatériu. S klesajúcou teplotou klesá využiteľná energia autoakumulátora. Kombináciou oboch faktorov sú horšie studené štarty motora. Keď sa k tomu pridá problém s naftou alebo u benziňáku so sviečkami, je na problém zamiesené.

Keď sa s prvými dňami jesene prvýkrát objaví problémové štartovanie auta, je najvyšší čas na výmenu auto – batérie. Skôr, než nám ráno pri ceste do práce auto prvýkrát nenaštartuje. Na jej životnosť má vplyv nielen jej kvalita a vek, ale aj spôsob využívania automobilu. Časté štartovanie u krátkych jázd po meste, povinné svietenie k tomu a slabé dobíjanie auto-batérie je na svete. Ak občas auto nepreženiete na dlhšiu trasu alebo nepoužívate pravidelne nabíjačku akumulátorov, častejším výmenám batérie v aute sa nevyhnete.

sneh na aute v zime

Ďalším zdrojom možných problémom s autobatériou je úspora kúpou menšej batérie, než je výrobcom auta predpísaná. Takáto batéria je štartovaním preťažovaná a musíme ju meniť častejšie. Nič neušetríme. Venujte preto pozornosť výberu správnej auto – batérie podľa typu vozidla a použitia batérie. A tiež je dôležitý správny rozmer autoakumulátora, hlavne jeho výšky, aby sa vošiel pod kryt pod kapotou.

Keď zistíte, že vaše auto horšie štartuje, nemusíte obchádzať predajne v okolí a riskovať zhoršenie stavu auto-batérie. Pohodlne objednajte cez internet a už druhý deň máte novú batériu pre vaše auto doma. Tú nie je potrebné pred prvým použitím nabíjať. Jednoducho ju namontujete, auto naštartujete a starú batériu odveziete do zberu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.