Jesenné hobby

Po skončení letných prázdnin to ani dlho netrvá a teplé dni nás opustia. To ale neznamená, že jeseň nie je pekným ročným obdobím. Len sa občas musíme lepšie obliecť, aby nám nebola zima a neprechladli sme. Pestré farby stromov v parku alebo blízkom lesíku lákajú na prechádzku. Tú si môžete spríjemniť.

Aby vás prechádzky vonku viacej bavili, stačí maličkosť. Zobrať so sebou fotoaparát. Pohľad cez hľadáčik vám ukáže úplne inú krajinu, než na akú ste zvyknutý. Tým, že sústredíte objektív na určitý detail, odfiltrujete ostatné okolie a uvidíte svet z úplne iného uhla.

Aby ste mohli začať fotografovať jesennú náladu, nemusíte investovať do drahej fotovýbavy. Aby ste zistili, či vás digitálny svet obrázkov bude baviť, postačí kúpiť malý kompaktný fotoaparát. Aj ten najjednoduchší prístroj vám umožní priblížiť niekoľkonásobne vzdialenejšie objekty, dovolí vám začať experimentovať s nastavením clony a času expozície a nezaťaží ani vaše vrecko, ani váš rozpočet.

autumn-forest

A úplne najlacnejším riešením štartu do sveta fotografie je nákup používaného kompaktného fotoaparátu cez bazár alebo záložňu. Málo používané, ale stále dobré fotoaparáty urobia kvalitné snímky krajiniek, ale aj portrétov. Pravda, prezeranie vašich nových umeleckých a reportážnych výtvorov na zadnom LCD kompaktu nie je ideálne, potrebujete k tomu počítač alebo notebook. Ten rovnako tak kúpite za pár eur v záložni alebo vo výhodných výpredajoch v špecializovaných predajniach. A využijete ho aj na iné aktivity, ako len na fotografovanie. Napríklad na zdieľanie fotiek na internete či ich úpravy alebo prípravu fotoknihy.

Pre niekoho je jeseň pochmúrnym obdobím, pre vás to môže byť pestrofarebný začiatok nového hobby. Záleží len na vás, ako sa k tomuto ročnému obdobiu postavíte. S koncom leta a teplých dní nemusí nastať koniec vašich prechádzok po prírode. Chce to len uchopiť za iný koniec a začať sa pozerať na svet cez hľadáčik fotoaparátu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.