Ktoré psie plemená sa hodia do rodiny

Štvornohý maznáčik je dnes súčasťou takmer každej rodiny. Najviac rozšírené sú mačky a psíci. Aj keď označenie „psík“ je pre mnohých kamarátov detí i dospelých trochu zavádzajúce. Stačí sa prejsť skoro ráno po sídlisku, aby ste videli, ako veľké psie plemená si ľudia kupujú do svojich bytov. Ovšem viete, aký pes sa hodí do domácnosti?

Do panelákových bytov sú najobľúbenejšie plemená malého vzrastu. Predsa len v malom byte je miesta málo a psík potrebuje mať svoj priestor len pre seba. Aj keď často zdieľa gauč spolu so svojím pánom, psí pelech je len jeho výsostné územie. Avšak okrem veľkosti psa musíme hľadieť aj na jeho povahové vlastnosti. A uvedomiť si, či kupujeme psíka ako spoločníka pre deti, kde musí strpieť ich často divoké hry, alebo skôr ako spoločníka staršiemu páru dôchodcov.

Keď si vyberáte psieho spoločníka pre seba alebo ho mienite darovať blízkym, dobrým radcom pri jeho výbere vám bude internet. Dozviete sa nielen to, ako psa kŕmiť, ako s ním cestovať, ako o neho správne starať. Každé psie plemeno vyžaduje správne zaobchádzanie, každý majiteľ psa potrebuje vedieť, ako pes žije, aké sú jeho základné pudy a čo jeho správanie môže znamenať. Pochopenie správania psa a správny prístup k nemu z neho urobí vášho priateľa, spoločníka i ochrancu.

pes

Či už váš psí kamarát má miesto vedľa vášho kresla v obývačke v nájomnom dome alebo je pánom záhrady pri rodinnom dome, každý pes má svoje potreby. Čo všetko sa vám pre dobrý život vášho spoločníka môže hodiť, nájdete na stránkach chovateľských potrieb. Tak ako u ľudí, nestačí pre psa kupovať len kvalitné krmivo, pre výcvik i zábavu sa hodí psie hračky i maškrtenie. A keď k tomu pridáte aj dobré zaobchádzanie a svoje priateľstvo, potom bude váš pes aj dobrý kamarát, ktorý vám vašu starostlivosť a lásku v dobrom odplatí.

Zvoľte si vhodnú rasu i veľkosť psa podľa svojich potrieb aj priestorových možností a razom urobíte šťastným nielen seba, ale aj svojho psieho spoločníka.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.