Kúpiť dvere nie je také jednoduché

Ako prenajímateľ bytu máte spústu povinností. Prenajímať byt neznamená len pravidelne každý mesiac inkasovať peniaze za prenájom a postrážiť si úhrady SIPO a elektriny podnájomníkom. Občas sa musíte postarať aj o vážne opravy. Niektorí podnájomníci totiž vedia zničiť veci, o ktorých by ste to nepovedali. Napríklad dvere do bytu.

A je úplne jedno, či dvere zničil podnapitý podnájomník neskoro v noci, keď sa dobíjal do bytu a žena ho nechcela pustiť, ako to tvrdí večne nespokojná susedka, alebo sa podnájomníčka zabuchla s kľúčom v zámke z vnútornej strany a podnájomníka nenapadlo iné riešenie, ako dvere len vykopnúť, ako to tvrdia oni. V konečnom dôsledku je treba vchodové dvere vymeniť. Otázkou zostáva, akým spôsobom to bude platené. Pretože platiť takto zničené dvere bude podnájomník. Buď ich sám zaplatí, alebo bude nútený v zmysle nájomnej zmluvy pre poškodzovanie bytu sa vysťahovať a na zaplatenie dverí bude použitá kaucia, ktorú podnájomník zaplatil pri podpise nájomnej zmluvy.

Ale doviesť nové dvere do bytu nemusí byť jednoduché a ľahké. Najmä ak prenajímate byt v malom, hoci aj okresnom meste. Navštívite predajne stavebnín, oslovíte správcov bytov, aby vám odporučili predajcov dverí, kontaktujete predajcov okien. Zistíte, že jedni majú v ponuke len vchodové dvere do budov, ďalší ponúkajú bezpečnostné dvere do bytov, ktoré nepotrebujete. A že predajcovia bežných dverí do bytov síce dvere v ponuke majú, ale len na objednávku a na dodávku vybraných dverí musíte čakať mesiac. A byt je pritom prístupný, lebo podnájomník dvere vykopol.

dvere do bytu

Je to smutné, ale často je jediným východiskom naštartovať auto a vybrať sa do krajského mesta, v najbližšom hobby-markete kúpiť prvé vchodové dvere do bytu, ktoré majú správnu orientáciu aj šírku a odviesť ich do bytu a okamžite nasadiť. Výmena zámku a vložky a montáž kľučky so štítom je už potom hračkou. Cesta, prípadne dovoz dverí, môžu potom trochu predražiť celý nákup. No dôležité je, že takto dokážete dvere vymeniť ešte ten deň, kedy boli zničené.

Škoda, že predajca, ktorý má predajňu plnú katalógov a vzoriek a zásobuje celý okres dverami rôznych typov nie je schopný alebo ochotný mať na sklade tie najjednoduchšie bytové dvere v ľavom aj pravom prevedení, aby každý, kto má problém s dverami, si ich mohol okamžite kúpiť a použiť. Bez zbytočného cestovania mimo mesto.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.