Oblečenie na celú zimu

Na každú činnosť je vhodné využívať primeraný odev. Preto sa inak obliekame na vychádzku do mesta a inak do práce v záhrade. Iný odev má stolár v dielni a inak sa oblieka do roboty murár. A cyklista sa lepšie bicykluje v cyklodrese a tak isto sa najlepšie lyžuje v lyžiarskej bunde. Ale vedeli ste, že lyžiarska bunda je oblečenie na celú zimu, nie len na svah?

Výhody využívania rôzneho oblečenia na rôzne aktivity vyplývajú z použitých strihov a voľnosti jednotlivých častí odevu, ale najmä z použitých materiálov. Pri práci aj pri športe je dôležitá predovšetkým ochrana tela. V zámočníckej dielni je dôležité chrániť telo od iskier odletujúcich od brúsky na železo, pri športe zas hrá prím dokonalý odvod potu pri zvýšenej pohybovej aktivite a ochrana pred prechladnutím. Kým u cyklistov to rieši tenká vrstva funkčného dresu, lyžiari potrebujú výrazne hrubšiu vrstvu odevu a radšej tých vrstiev viac.

bunda

A tak aktívni ľudia môžu mať šatník plný špecifického odevu. Na každý druh činnosti mať iné oblečenie kladie nároky nie len na úložné priestory, ale aj na správny výber, čo na seba. Pretože hoc ako pohodlný je cyklodres a cyklobunda, na prácu v záhrade nie je najvhodnejší a ani na prechádzku do mesta. Cyklobundy majú predĺžený chrbát, pretože na bicykli jazdíme zohnutí a potrebujme mať chránené kríže, na bežné nosenie je to však nepraktické, rovnako ako nohavice s gélovou vložkou na tlmenie otrasov od sedla.

Avšak lyžiarske bundy sa dajú dobre využívať nie len na svahu, ale aj v meste na bežné nosenie. Samozrejme, že nie uprostred leta, ale v zime aj pri ceste do práce oceníte výhody, ktoré poskytuje množstvo vreciek na doklady, okuliare, mobil či handrička na zarosené okuliare. Aj dioptrické okuliare sa po vstupe do miestnosti rýchlo zarosia a v lyžiarskej bunde nemusíte handričku hľadať, je jej súčasťou. Odnímateľná kapucňa je ďalším bonusom, rovnako tak nastaviteľná dĺžka rukávov.

Keď objavíte praktické každodenné využívanie svojho športového odevu, oceníte to hneď dvakrát. Prvý krát, keď nemusíte kupovať odev na bežné nosenie a využijete svoj športový šatník. A druhý krát, keď nebudete musieť riešiť rozšírenie úložných priestorov vo svojom byte.

Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.