Osvetlenie, ktoré nekazí zrak

Poškodenie zraku je buď dedičné, alebo vzniká kvôli nedostatočnému osvetleniu. Ten prvý dôvod nemôžeme ovplyvniť – predkov si nevyberáme. Naopak druhý dôvod vzniku problémov so zrakom dokážeme ovplyvniť tak, že si v prostredí, v ktorom pracujeme a v ktorom sa bežne pohybujeme, zabezpečíme poriadne osvetlenie. Pouličné osvetlenie vo všetkých mestských častiach neovplyvníme, tak ako osvetlenie v kanceláriách a v priemyselných areáloch. Zato osvetlenie v domácnosti áno.

V miestnostiach, kde sa po zotmení najviac nachádzate, by ste mali zainvestovať do LED osvetlenia. LED osvetlenie výrazne šetrí zrak každého z nás. Ak máte firmu a chcete zlepšiť osvetlenie v sklade, mali by ste si dať vypracovať LED projekt, na základe ktorého vám externá firma vytvorí cenovo prijateľný návrh osvetlenia celého priestoru, ktorý vlastníte.

Najmä priemyselné prevádzky – skladové a výrobné – si vyžadujú dôkladný prístup. Sústredí sa v nich veľký počet zamestnancov, ktorých samozrejme ako zamestnávateľ nemôžete ohroziť. V prípade, že akýmkoľvek spôsobom pochybíte, máte veľké problémy. Neváhajte teda zainvestovať do priemyselného osvetlenia, ktoré je šetrné a nekazí zrak každého, kto sa v priestore nachádza alebo bude nachádzať.

Berte ohľad na svoj zrak, pretože akonáhle sa naskytnú problémy, návštev v očnej ambulancii sa nezbavíte.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.