Posvieťte si na balkóne

Balkón predstavuje v mestskom byte kúsok oázy prírody aj kontakt s priestorom. Tu môžeme pestovať kvety, tu sa môžeme nadýchať čerstvého vzduchu, posedieť si pri popoludňajšej káve mimo štyroch stien a tiež sa balkón využíva na sušenie vypranej bielizne. Čo tak si krátky pobyt na balkóne spríjemniť drobným osvetlením zadarmo?


Aby ste mali na balkóne svetlo, či už na dopitie kávy, dočítanie novín alebo na pozbieranie suchej bielizne po návrate z práce po súmraku, nepotrebujete komplikovane inštalovať svietidlá a káble. Keď využijete energiu slnka a posvietite si solárnou lampou s akumulátorom.

Solárna plocha zbiera elektrickú energiu zo slnka a ukladá ju do vstavaného akumulátora, odkiaľ sa potom čerpá, keď si potrebujete posvietiť. Opakovane stále dokola. Keď solárny článok, akumulátor a vysokosvietivé LED diódy skombinujete so silnými magnetmi do vodotesného plastového púzdra, dostanete magnetické solárne svetlo Mela Magnet s desiatimi LED diódami na kruhovej ploche priemeru 13 centimetrov. Okrem uchytenia magnetmi ju môžete zavesiť aj na praktické pútko.

mela_magnet

Počas dňa stačí nechať ležať magnetické solárne svietidlo na parapete okna, kde sa bude nabíjať a večer ho zapnete tlačidlom na zadnej strane do dvoch módov svietenia. Slabé svetlo prepnete kedykoľvek na silné, takto vydrží plne nabitý akumulátor svietiť niekoľko hodín. Režim blikania využijete skôr pri pohybe na vozovke za tmy, nahradí reflexné prvky odevu. Vodotesný obal zabezpečí, že aj keď zabudnete solárnu lampu na balkóne, nič sa jej nestane, aj keď začne pršať.

Energia zo slnka je zadarmo. Naučte sa ju využívať, uskladňovať a použiť vtedy, keď ju potrebujete. Začať môžete práve prenosnou magnetickou lampou so solárnou nabíjačkou na balkóne. Ušetríte a stávate sa nezávislým. Využijete ju doma, na balkóne, v pivnici aj na výletoch.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.