Pripravení na zimnú lyžovačku

Počasie už sľubuje konečne zimu aj v našich končinách. V očakávaní nádielky snehu ste už isto netrpezliví, kedy vyrazíte do prírody a postavíte sa na lyže, odhodlaní zdolať ten najstrmší svah v okolí alebo prebehnúť bielu stopu. Skontrolovali ste však svoju lyžiarsku výstroj? Máte všetko v poriadku?


Hoci najväčšie vzrušenie počas zjazdu poskytuje rýchlosť, ako vyberáme jednotlivé oblúky, najdôležitejšia je bezpečnosť, schopnosť udržať zvolený smer a v prípade potreby rýchlo zastaviť a tak sa vyhnúť zrážke s nepozorným lyžiarom.

Okrem dobrej kondície a znalosti, ako správne lyžovať, potrebujeme aj spoľahlivú techniku. Najlepšie je dať svoje lyže pred začiatkom sezóny skontrolovať odborníkom a prípadne opraviť drobné poškodenia, ktoré lyže utŕžili minulú sezónu. Dobrý servis lyží na aickom stroji keramickými kameňmi obrúsi oceľové hrany a navoskuje sklznice. Potom môžete povedať, že vaše lyže sú ako nové a tešiť sa na zimnú dovolenku na horách.

servis lyzi

Kým stopy konca minulej sezóny na sklzniciach lyží ľahko opravíte v servise, ak ste spadli na miznúcom technickom snehu, pod ktorým sa už črtali zemina a skalky, oblečenie tak ľahko situáciu zvládnuť nemuselo. A keď uvážime, koľko času musia zimná bunda a lyžiarske nohavice do jari vydržať, tak sa oplatí kúpiť si nové a lyžovať bez obáv, či vydržia.

Lyžiarske oblečenie má za úlohu nie len chrániť lyžiara pred zimou, vetrom a snehom, ale tiež pri páde, ale najmä svojím farebným prevedením zviditeľniť lyžiara na svahu. Nové lyžiarske nohavice a bunda spolu s farebne kontrastnými lyžiarkami tak prispievajú k vašej bezpečnosti a predchádzajú zbytočným úrazom. Lyžovanie si tak môžete užiť ako skutočnú zábavu bez toho, aby ste jeho následky museli doliečovať doma.

Venujte trochu času kontrole a oprave lyží aj výberu odevu na lyžovanie a prežite krásnu zimu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.