Regulácia teploty v domácnosti

Nezávislé od toho, či je zima, jar, leto alebo jeseň, domácnosť si dokážeme prehriať za každého ročného obdobia. Momentálne u nás zúri zima, z čoho sa najviac tešia malé deti, ktoré si po niekoľkých rokoch mohli opäť užiť sneh na svahoch. Pracujúci dospeláci si ale nejedno ráno pofrflali na toto januárové počasie. Väčšina z nich mala problém s naštartovaním.

Ak ale cítite v domácnosti až príliš veľký teplotný rozdiel v porovnaní s exteriérom, mali by ste pre to niečo robiť. Aby vám v miestnostiach, kde sa najčastejšie pohybujete, nebola až taká veľká zima, odporúčame vám zapínať radiátory striedavo. Čo znamená, že v každej druhej miestnosti necháte zapnutý riadiátor. Podmienkou však je mať otvorené interiérové dvere medzi miestnosťami, aby ste teplotu vedeli regulovať. Takýmto spôsobom vykúrite miestnosti vedľa seba bez toho, aby ste mali kúrenie zapnuté v každej miestnosti. Cez leto vám odporúčame otáčať žalúzie proti slnku. Pri extrémnych horúčavách zamedzíte slnku, aby vám domácnosť prehrievalo.

Ak cez leto máte v oknách osadené ochranné siete proti hmyzu, nemusíte sa báť, že pri zavretí okien vás budú obmedzovať. Samozrejme iba vtedy, ak máte kvalitné, ktoré vďaka svojmu tvaru dokonale zapadnú na vaše okná.

Vynikajúcim spôsobom, ako zabrániť úniku tepla do exteriéru počas silných (najmä nočných mrazov), sú rolety. Klasické rolety, ktoré keď zatiahnete, zabránia unikaniu teplého vzduchu a udržiavajú príjemnú teplotu v interiéri. Okrem toho zabránia roseniu okien, ktoré býva počas zimy veľmi nepríjemné – vznikajú plesne v škáročkách a v tesneniach okien.

Značky:  , , , , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.