Úsporné osvetlenie domácnosti

V minulosti bol dominantou obytnej miestnosti veľký luster, ktorý nielen byt zdobil, ale zaistil aj dostatok svetla pre každú činnosť. Dnes sa orientujeme skôr na lokálne osvetlenie a moderné produkty nám dovoľujú inštalovať svetla aj do miest, kde to bolo kedysi technicky nepredstaviteľné. Súčasne s tým trendové LED žiarovky pomáhajú znižovať spotrebu elektrickej energie až o 80%. Kde všade ich môžeme využiť?

Polovodičová technológia premeny elektrickej energie na svetlo, ktorú využívajú led žiarovky, prináša úsporu elektriny vďaka zníženiu tepelných strát na minimum. Klasická vláknová žiarovka pri svojom svite ďaleko viac energie vyžiarila ako teplo. Nižšie nároky na chladenie led žiarovky dovoľujú umiestniť ju na stiesnená miesta, ako sú kuchynské linky alebo kúpeľňové zrkadlá. Miniaturizácia elektroniky nám priniesla SMD LED vo forme pásikov, ktoré ľahko pripevníme napríklad samolepiacou páskou pod linku alebo za zrkadlo. S nízkou spotrebou si zadovážime celoplošné osvetlenie aj tam, kde by to vláknovú žiarovkou nešlo.

LED žiarovky

Led technológia svietenie prináša ďalšie benefity. Vysoký počet zapnutí a vypnutí, ktorý dosahuje až 150 tisíc a tiež dlhé svietenie, teda až 50 tisíc hodín prevádzky! Led žiarovky sa teda hodia aj do miest, kde sa často svieti na krátku dobu. Typicky je to schodisko v bytových domoch alebo WC v dome.

Nízka spotreba led žiaroviek ich predurčuje aj na použitie v miestach, kde vyžadujeme celonočné použitie. Osvetlenie dvora, príjazdovej komunikácie alebo brány do dvora. Nízka spotreba, teda aj nízke náklady, ale vysoká svietivosť ochráni náš majetok pred zlodejmi.

Štýlové a dekoratívne osvetlenie ponúkajú veľkoplošné led panely na stenu alebo zavesené pri strope. Na rozdiel od bodových zdrojov svetla máte k dispozícii celoplošné osvetlenie s rovnomerným svetlom. LED technológia umožňuje zvoliť si teplotu farby pre každý priestor tak, aby vyhovovala každému na prácu, čítanie alebo prezentáciu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.