Vrecká na odpad pomáhajú šetriť

Či chceme alebo nie, v každej domácnosti vzniká odpad. Od spôsobu nášho nakupovania a stravovania a od mnohých iných faktorov záleží, či bude odpadu veľa alebo málo. Tento najmä kuchynský odpad musíme niekde zhromažďovať a samozrejme aj z domácnosti odstraňovať. Teda vynášať von. Na to nám slúžia smetné koše a vonkajšie kontajnery na odpad. Aby sme ušetrili čas a najmä peniaze, oplatí sa používať plastové vrecká do vnútra smetných košov v domácnosti.

Za jeden či dva dni sa v domácom smetnom koši nazbiera celkom dosť rôzneho odpadu. Obaly od potravín, ako sú jogurty, syry, šunka, ohryzok z jablka alebo šupka z banánu, omrvinky z chleba alebo kosti z kuraťa. K tomu nejaké servítky, vrchnák od fľaše a odličovacie tampóny či stará pohľadnica. A nezriedka ostane táto zmes, odborne nazývaná komunálny odpad, v koši aj niekoľko dní. Nie každému sa chce vynášať kôš každý deň.

Ako to potom vyzerá? Musíte zobrať kôš, prezuť sa a v chladnom počas aj obliecť aspoň bundu. Vyjdete na schodište, kde sa rozsvieti senzorové svetlo, privoláte výťah. Na prízemí po vystúpení z neho sa opäť rozsvieti senzorové svetlo, vyjdete von, za vami sa zabuchnú vchodové dvere s guľou. Vysypete kôš do kontajnera, musíte kľúčom otvoriť vchodové dvere, cestou sa opäť rozsvieti jedno alebo dve senzorom ovládané svetlá, opäť idete výťahom, pred dverami bytu sa opäť rozsvieti senzorové osvetlenie, kľúčom otvárate byt, vyzliekate kabát, prezúvate topánky. Vojdete do kúpelne, kde opäť svietite a teplou vodou so saponátom umývate zvyšky odpadu a zápachu zo smetného koša, aby ste ho mohli opäť použiť.

Kontajner na komunálny odpad

A teraz si predstavte, že toto robia všetci obyvatelia v bytovke. Vo vchode je osem podlaží, na každom po tri byty. Koľko elektrickej energie len v spoločných priestoroch sa minulo pri obyčajnom vynášaní smetných košov? Plus u vás doma pri umývaní plastového koša. Za rok sa nazbiera celkom pekná sumička. Svetlá síce máte LED úsporné, ale ten výťah…

A teraz druhý príbeh.

Po raňajkách a uprataní v kuchyni vyberiete zo smetného koša odpadky v plastovom vrecku, zauzlíte ho a položíte ku dverám bytu. Oblečiete sa a obujete do práce, školy, na vychádzku a cestou vrecko so smetiami hodíte do kontajnera. Svetlo svieti, výťah premáva. Ale len jedným smerom a to ešte pri inej ceste z domu. Nemusíte sa s prázdnym košom vracať.

Plastové vrecká síce stoja pár centov, ale vy ste už ušetrili čas, teplú vodu a saponát a časom aj úspora elektriny sa prejaví. A teraz si predstavte, že by to robil celý panelák. Nehovoriac o tom, že odpadnú hádky, kto dnes pôjde vyniesť smetný kôš.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.