Vybavení pokoje pro náctileté potomky

Vybavit pokoj teenagerovi se liší od vybavení pokojíčku malého školáka. Takový pokoj už by měl odrážet jejich osobnost, chybět nesmí aktuální trendy (protože zrovna na to si oni potrpí), místo pro práci a samozřejmě i odpočinek.

Mladí lidé rádi objevují svou nezávislost, tudíž chtějí i takový pokoj. Kde mohou vyjádřit sami sebe – své postoje a své myšlenky. Zbudovat si svůj svět, kde mohou uniknout před světem plným pravidel a povinností. Víceúčelový pokoj je místo, kde mohou pracovat, učit se, odpočívat (jejich oblíbená aktivita) a zvát si kamarády. Proto potřebují ve svém pokoji dostatek sedacího prostoru a teď nemáme na mysli čtyři kancelářské židle u psacího stolu. Ale třeba stylovou matraci na zemi, která potažená dekorativní látkou působí moderně, ležérně a navíc nabídne i spací místo v případě, že nějaký kamarád zůstane na noc.

Pracovní kout

Když už jsme zmínili kancelářské židle, tu teenager potřebuje bezpochyby také. U pracovního stolu tráví více času než malý školáček. Kout pro klidné studium je tedy nezbytným vybavením. Na psací stůl se musí vejít laptop či stolní počítač, psací potřeby, knihy, sešity. Pamatujte na úložné prostory. Důležitá je také kvalitní židle.

Naštěstí ačkoliv se to celé tváří složitě a nákladně, to taková hrůza není. Dnes je již možné pořídit židle k počítači levně.

Osvětlení a výzdoba

Pamatujte rovněž na osvětlení, ať si váš náctiletý potomek nekazí oči již v útlém mládí. Mimo designu hrají důležitou roli i barvy. Ty by si mělo dítko vybrat samo. Každý preferuje jiné barvy, ale samozřejmě zase mu nedovolte, aby si z pokoje pro studenta dělalo cirkusový stan.

Oblíbené jsou slogany či citáty na zdi namísto nákladných obrazů a dekorací. To vám může být útěchou. Pokud si teenager zvolí výrazný motiv na stěnu (k oblíbeným patří graffity), zbytek pokoje by měl mít umírněné barvy a vybavení.

Odpočinek a relaxace

Pamatujte na to, že i větší děti si rády hrají. I když už jinak. Klidně jim dopřejte houpačku. K dostání jsou dnes závěsná vajíčka ze stropu. Sloužit mohou k zábavě i relaxaci. Závěsné nemusí být pouze houpací vajíčko, ale třeba postel. Pokud to konstrukce domu umožní, proč ne? Velké princezny naopak uvítají nebesa nad postelí anebo kruhový závěs kolem celé spací plochy, který vytvoří soukromí.

Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.