Byty na predaj alebo prenájom

Svoj byt väčšina ľudí upravuje a zariaďuje preto, aby v ňom žila. No ale aby mohli v ňom žiť, musia mať prácu. Najlepšie prácu v meste, kde bývajú. Občas sa ale stane, že človek príde o prácu alebo rovno zatvoria podnik, v ktorom pracoval. V tom prípade je veľa ľudí bez práce, veľa si ich hľadá novú a často si nájdu prácu ďaleko od svojho bydliska. Ako riešiť takúto situáciu?


Radikálnym riešením je odsťahovať sa s celou rodinou za novou prácou. Predať svoj „vyšperkovaný“ byt a nájsť si druhý blízko nového zamestnania. Alebo riešiť prenájom nového bytu, ak nie sme si istí dlhodobým zamestnaním, a dochádzať na týždňovky. Po presťahovaní sa môžeme uvažovať aj o krátkodobom prenajatí svojho starého bytu, ak neuvažujeme s jeho predajom, pretože mesačné náklady sú dosť vysoké na to, aby bol byt prázdny a my sme každý mesiac platili „za vzduch“.
Byty na predaj alebo prenájom si najlepšie pozrieme na internete v osvedčenej realitnej kancelárii. Okrem technických informácií o rozlohe, počte izieb či podlaží nám ukáže aj fotografie, aby sme vedeli, akú dispozíciu majú ponúkané byty. Samozrejme okrem lokality je dôležitá aj cena bývania. Pri dostatočne veľkom výbere bytov na predaj alebo prenájom sa môžeme podľa ceny a našich finančných možností rozhodnúť o trvalom presťahovaní a kúpe bytu alebo dáme prednosť si byty prenajímať.

Rôzne lokality Slovenska sú na tom s možnosťou zamestnania aj s cenami a dostupnosťou bytov odlišne. V povedomí väčšiny ľudí je na tom najhoršie východ Slovenska. Ale aj napriek tomu je metropola východu na tom veľmi dobre aj v pracovných príležitostiach, aj v ponuke bytov. Byty na predaj v Košiciach sú v rôznych mestských častiach a v Košiciach funguje dobre hromadná doprava, takže by nemusel byť problém s cestovaním do práce.

Navyše peniaze za prenájom vášho starého bytu vám pomôžu preklenúť počiatočné náklady so zariaďovaním svojho nového bývania.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup