Ako vymeniť vodovodnú batériu

Občas si spomeniem na román Betty McDonaldovej, v ktorom po celodennej námahe vybudovali vodovod do kuchyne a večer zaspávali pri rajskej hudbe – zvuku kvapkajúceho vodovodného kohútika. V našich bytoch takýto zvuk neveští nič dobrého. V prvom rade je to technický problém a v druhom rade nás stojí peniaze v ročnom vyúčtovaní. Je to signál na výmenu vodovodnej batérie.

Kupodivu ešte stále je veľa bytov, kde sú inštalované staré batérie a ventily v kúpeľni alebo kuchyni. Klasické gumové tesnenia je potrebné v nich pravidelne meniť, inak prepúšťajú vodu a zanedbanie ich údržby vedie k poškodeniu sediel ventilov, čo spôsobuje ešte väčšie úniky vody. Ďalšie straty spôsobuje nutnosť zakaždým mixovať pomer teplej a studenej vody, takže veľa ľudí radšej nechá chvíľu vodu tiecť bez úžitku. Táto pohodlnosť ich potom stojí ďalšie peniaze za vodu a jej ohrev.

Pritom výber úsporných batérií je veľmi široký. Keď rekonštruujete kúpeľňu, nevzhľadné umývadlo vymeňte za nové a elegantné a doplňte ho stojankovou pákovou batériou. Nezaberie veľa miesta, ale ušetrí veľa peňazí a tak sa vlastne zaplatí sama.

bateriastojankovaumyvadlova

Pákové batérie umožňujú ľahko a rýchlo namiešať pomer teplej a studenej vody a kedykoľvek tok vody zastaviť a po chvíli opäť pustiť s tou istou teplotou vody, ako pred chvíľou. Nestrácate ani peniaze, ani čas. Zvlášť výhodné sú pákové batérie v kuchyni pri umývaní riadu. Tým, že nemusí tiecť voda nepretržite, znížite náklady na domácnosť.

Vymeniť starú vodovodnú batériu za pákovú je rýchle a jednoduché pre každého inštalatéra. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky tvarov a rozmerov, dôležitá je najmä dĺžka výtokovej trubice.

Pri rozhodovaní pri rekonštrukcii bytu sa nechajte inšpirovať e-bookmi zdarma na tému kúpeľňa. Vyhnete sa zbytočným chybám a dozviete sa, aké sú nové trendy a používané materiály.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.