Kam umiestniť posteľ

Na internete nájdete mnoho rád a odporúčaní, ako má vyzerať izba, v ktorej spíte, a kde sa má nachádzať vaša posteľ. Napriek všetkým ukážkovým príkladom by ste sa vo svojej izbe a posteli mali cítiť pohodlne, príjemne a mali by ste sa zobúdzať oddýchnutí. Ak dáte na svoje osobné dojmy a pocity, určite sa vám to vyplatí. Ak si nie ste istí, v článku prinášame zopár rád, kam je vhodné umiestniť posteľ.

Umiestnenie postele v miestnosti, kde spíme, pôsobí na zdravie a kvalitu nášho spánku. V prvom rade je potrebné, aby izba v ktorej spíme pôsobila na nás pokojne a aby sme sa v nej cítili uvoľnene. K posteli by sme mali mať možnosť pristúpiť z troch strán. Najlepší spôsob preto je, aby čelo postele smerovalo k stene. Neodporúča sa, aby nohy postele smerovali k dverám (podľa tradícií takýmto spôsobom vyprevádzame z izby mŕtvych). Nevhodné miesto je tiež medzi dverami a oknami alebo priamo pod oknom. Ranné lúče niekomu vyhovujú, iným nie, no priamy výhľad na okno je vždy plusom.

V neposlednom rade na náš spánok vplývajú aj ďalšie faktory ako napríklad čistota prostredia, farby a dizajn izby alebo doplnkové predmety. V blízkosti postele by sa nemali nachádzať žiadne rušivé predmety, nevhodné je tiež veľké zrkadlo. Ak ležíme, nad hlavou by nás nemali vyrušovať žiadne zbytočnosti, ideálne je, ak je nad nami jednoduchý a čistý strop. Tiež sa neodporúča, aby nám nad hlavou visela lampa.

Okrem umiestnenia postele nesmieme zabúdať ani na posteľ samotnú. Najlepšou voľbou sú prírodné materiálny a základom je kvalitný matrac. Naša posteľ ani nábytok v spálni by nemal mať príliš ostré hrany. V prípade manželskej postele sa odporúča spoločný matrac a nie dva rozdelené matrace na veľkej posteli. Výška postele je tiež dôležitá, ak spíme na matraci položenom na zemi, neprúdi k nám dostatočné množstvo vzduchu čo môže viesť k zdravotným problémom. V prípade výberu postele je dobré nechať si poradiť od kvalitného obchodníka, ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie.

Posteľ samotná by mala byť príjemným doplnkom izby, dizajnovo dopĺňať ostatný nábytok a výzdobu izby, v ktorej sa nachádza, a hlavne plniť úlohu, na ktorú bola vyrobená – poskytnúť nám kvalitný spánok.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , ,

Jeden komentár k Kam umiestniť posteľ

 • Martin  píše:
  Google Chrome 46.0.2490.71 Google Chrome 46.0.2490.71 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/46.0.2490.71 Safari/537.36

  Ja mám spálnu podla feng shuei a spí sa mi velmi dobre. tu máte nákres ako by to malo vyzerať
  http://nabytkarstvo.eu/orientacia-postele-podla-feng-suej/

  Hlavne si postel nedávajte pred dvere.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.