Inšpirácie pre zariadenie domu

Chystáte sa zariadiť práve kúpený alebo novo zrekonštruovaný rodinný dom? Potom iste viete, že položiť nové podlahy a vymaľovať je len základ nového bývania. Potom vás ešte čaká nákup nového nábytku a bytových doplnkov aj ďalších zariaďovacích predmetov. Poradíme vám, na čo sa zamerať a ako urobiť váš dom ešte útulnejší.

Aký farebný odtieň na stene a na stropy a aký vzor na maľby použiť, to býva najčastejšie dilema panej domu a aj dospievajúcich detí v ich izbe. Ak ste sa ešte nerozhodli, odporúčame vám nechať sa inšpirovať katalógom samolepiek na stenu. Ušetríte nielen čas, ale aj peniaze za ďalšie farby aj ich nanesenie. A keď po čase zistíte, že ste si nevybrali najlepšie alebo sa vám vzor okuká, bez problému ho zo steny zložíte a nalepíte novú samolepku. Máte tak možnosť prezentovať nielen svoje súčasné životné krédo, ale aj svoje túžby alebo záľuby.

Pekné vzory na stenách zosobnia a zútulnia váš príbytok, ale pohodlným ho urobí ešte len nábytok. Pekná a veľká posteľ v spálni je snom mnohých ľudí, avšak musíte brať do úvahy skutočnú veľkosť miestnosti, aby v nej zostalo miesto aj pre objemnú šatníkovú skriňu a nezabudnite ani na toaletný stolík domácej pani. Ak pred spaním radi venujete nejaký čas knižke, budete potrebovať nočný stolík a naň nočnú lampu. Najlepšie takú, aby vám poskytla dostatok svetla na čítanie a nerušila vášho partnera, ktorý chce spať.

Aj keď najviac času trávime na posteli, predsa je bdieme na sedačke v obývacej izbe. Záleží na vás, či si chcete na sedačke občas poležať, alebo radšej len sedíte s rodinou alebo priateľmi. Podľa toho tiež voľte klasickú alebo rohovú sedačku. A keď u vás občas prespí niekto z príbuzných, poobzerajte sa po rozkladacích sedacích súpravách. To umožní gauč po večierke premeniť v dvojposteľ a v odkladacom priestore sa ukryjú i potrebné lôžkoviny.

Rozkladaciu sedačku vhodne doplní malý spoločenský stolík na kolieskach, manipulácia s ním bude jednoduchšia. Mal by mať primeranú veľkosť k sedačke, aby sa naň zmestil zodpovedajúci počet šálok čaju alebo kávy aj tácka sa zákuskami, podľa počtu ľudí, ktorý sa u vás zvyčajne zdržiava.

Veľký nábytok je vhodné kombinovať s ďalším malým stolíkom so stoličkami, ak radi hráte kartové hry alebo čítate knižku, najlepšie sa samostatnou lampou pre lokálne osvetlenie. Šikovná komoda poslúži ako odkladací priestor pre nevyhnutnosti, bez ktorých sa nezaobídete, ale nechcete ich dávať na obdiv v presklenej obývacej stene.

Vhodne zvolená kombinácia veľkých a malých kusov nábytku dokáže opticky zväčšiť veľkosť izby a umožní vám lepšie využiť jeho dispozícii.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.