Aký nábytok do malého bytu?

posteľ

Aj malý byt je potrebné zariadiť nábytkom. Najlepšie tak, aby nezaberal veľa drahocenného miesta a aby mal dostatok úložných priestorov. Ako skĺbiť tieto protichodné požiadavky?

Okrem svetla a farieb je dôležitým atribútom pre zväčšenie malého priestoru tiež vzdušnosť, to znamená minimálne množstvo mobiliáru a doplnkov. Nábytok v malom byte by mal byť subtílny, voľne stojaci (stenové zostavy nie sú vhodné), najlepšie s nožičkami, bez sokla. Ideálne sú jednotlivé skrinky, najlepšie zavesené na stene, ak stoja na zemi, mali by dosahovať najviac po parapety.

Sedacie súpravy by mali byť rozkladacie s variabilnými samostatnými kusmi, ktoré možno ľubovoľne zostavovať podľa potreby. V malých bytoch sa dobre uplatní aj nábytok na kolieskach. Skrinky, stoly, stoličky, ale napríklad aj posteľ či zrkadlo je možné premiestňovať podľa dennej doby a situácie. Všeobecne tiež platí, že oblé tvary zvyšujú útulnosť priestoru, hranaté pôsobia naopak stroho a chladne.

S výhodou možno u nábytku využívať presklené časti, napríklad steny, dosky stola či poličky. Priestor zosvetlia a zväčšia aj zrkadlové dvere skríň a veľké zrkadlá na stenách.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup