články v skupine kúpeľňa

Dlažby a obklady z prírodného kameňa sa stávajú čoraz obľúbenejšie

Vlastniť bývanie, v ktorom nie je potrebné nič prerábať, je ojedinelá vec. Každý z nás po čase vymieňa dôležité súčasti domácnosti, buď z dôvodu opotrebovanosti, alebo z dôvodu modernizácie bývania. Ak aj vy túžite po oživení, ale zároveň sa nechcete zadĺžiť, odporúčame vám informovať sa o prírodnom kameni travertín.

Prírodný kameň, vďaka svojej nadčasovosti nestratí čaro ani o niekoľko desaťročí neskôr. Výhodou prírodného kameňa je jeho dlhá životnosť, dostupnosť a najmä vynikajúca cena. Modernizáciou obydlia práve takýmto obkladom vôbec nič nepoka...

Čítať ďalej

Ako podnájomníkom znížiť spotrebu vody

Pri prenajímaní bytu musíte riešiť nie len cenu nájmu, ale aj platby za energie a médiá. Podnájomníci často nevedia prevádzkovať domácnosť úsporne a neskôr musíte riešiť vysoké nedoplatky za vodu alebo kúrenie. Tomuto sa dá predísť inštaláciou zaujímavých doplnkov do bytu.

Čítať ďalej

Moderné a do kúpeľne? Aj také odvlhčovače nájdete na vzdusin.sk!

Modernosťou ste sa nikdy nezaoberali čo sa týkalo odvlhčovačov. Mnoho zákazníkov/ spotrebiteľov hľadelo najmä na cenu a na kvalitu. Akonáhle ste však nahliadli na stránku vzdusin.sk, museli ste si všimnúť ten nával modernosti. Modernosť sa dotkla aj týchto odvlhčovačov a vy sa na ne môžete bližšie pozrieť. Samozrejme s nami.

Čítať ďalej

Kvalitné a zároveň moderné sa pri rekonštrukcii kúpeľne rozhodne oplatí

Chcete si vybaviť novú kúpeľňu alebo opraviť tú starú? Potom istoiste hľadáte vhodné obklady, ktoré by boli podľa vašich predstáv a ktoré by zároveň kúpeľni pristali. Voliť môžete z rozsiahlej ponuky farieb, úprav i tvarov. Kým sa kedysi veľkej obľube tešili najmä svetlomodré, oranžové alebo napríklad ružové kúpeľne, dnes dávajú naopak ľudia prednosť kúpeľniam v hnedom, pieskovom aj šedom odtieni. Také farby prepožičajú kúpeľni pekný prirodzený vzhľad, takže sa táto miestnosť razom stane skvelým miestom pre vašu relaxáciu.

Čítať ďalej

3 tipy ako zvoliť kúpeľňový nábytok do malej kúpeľne

Nech už je kúpeľňa akýchkoľvek rozmerov, vyžaduje si špecifický prístup pri výbere kúpeľňového nábytku. Vhodne zvolený kúpeľňový nábytok dokáže premeniť aj miniatúrnu kúpeľňu na vzdušný priestor bez obmedzení, v ktorom môžete zhlboka a voľne dýchať.

Čítať ďalej

Ako vymeniť vodovodnú batériu

Občas si spomeniem na román Betty McDonaldovej, v ktorom po celodennej námahe vybudovali vodovod do kuchyne a večer zaspávali pri rajskej hudbe – zvuku kvapkajúceho vodovodného kohútika. V našich bytoch takýto zvuk neveští nič dobrého. V prvom rade je to technický problém a v druhom rade nás stojí peniaze v ročnom vyúčtovaní. Je to signál na výmenu vodovodnej batérie.

Kupod...

Čítať ďalej

Ako kupovať obklady do domácnosti

Na čo si treba pri obkladoch dať pozor? Sú rôzne neduhy a čím lacnejšie nakupujete, tým skôr sa s nimi stretnete. Určite si skontrolujte, či sú všetky kusy rovnako veľké a rovné. Nemali by mať žiadne povrchové chyby, drobné nerovnosti alebo odštípnuté rožky…. Stáva sa, že v jednej sade obkladačiek majú niektoré nepatrne iný odtieň – evidentne neboli vyrobené naraz. Preto je zvykom, že sa obkladov či kachličiek vždy nakupuje viac, a rezervu si aj odložíte niekde do pivnice. Ak by ste totiž mali zopár dielikov dokupovať… je možné, že budú mať už iný odtieň.

Ťažko zistiteľný...

Čítať ďalej

Omšelej kúpeľni môžete ľahko vrátiť jej pôvodný majestát

Svetoznáme umakartové jadrá dnes našťastie nie sú samozrejmou súčasťou kúpeľní na Slovensku. Avšak aj murované kúpeľne postupne chátrajú, a mnohé z nich by tak mali byt oblečené do nového hávu. Nemusí ísť pritom o kompletnú rekonštrukciu. Väčšinou stačí nahradiť jeden alebo dva kúpeľňové diely. Nahrádzajú sa napríklad kúpeľňové zrkadlá, zastarané vodovodné batérie a prekonaná sanitárna keramika.

Čítať ďalej

Kvalitné doplnky do bytu

Azda prvou vecou, ktorú si ľudia kupujú do bytu, ktorý práve získali a ktorí si zariaďujú, je nábytok. Posteľ a sedačka. No keď je základ už vo vašom byte, prídu na rad drobnosti, ktoré z bytu urobia domov. Malé veci, ktoré robia bývanie útulným a robia život jednoduchším. Doplnky do jednotlivých miestností, ktoré podčiarknu ich funkciu a zlepšia ich vzhľad.

Čítať ďalej

Aké rozmery dverí kam použiť?

Štandardná výška dverí dnes je 197 cm a šírka jednokrídlových dverí je 60 alebo 70 cm (pre kúpeľňu, WC, komoru a podobne, ak je to ale možné, voľte dvere širšie), 80 cm (do obytných miestností) alebo 90 cm (ako vchodové dvere alebo do bezbariérových bytov). Bežná šírka dvojkrídlových dverí je 125, 145, 165 alebo 185 cm.

Čítať ďalej