Ako lacno zariadiť domácnosť

Získaním bytu jedna veľká starosť končí, ale mnoho malých začína. Okrem výmeny zámku na vchodových dverách (ktovie, kto všetko má kópie kľúčov) a vymaľovania celého bytu musíme vyriešiť ešte aj otázku, ako a čím svoj nový byt zariadime. A keďže to všetko stojí peniaze, hodilo by sa vedieť, ako rýchlo zariadiť byt tak, aby to nestálo veľa peňazí.


Ak zariaďujeme byt, ktorý je prázdny, či už sme ho kúpili do vlastníctva, alebo sme si ho len prenajali, okrem veľkého nábytku, ako je obývacia stena, sedacia súprava, spálňové skrine a posteľ, je potrebné zakúpiť aj drobnosti, medzi ktoré patrí taburetka, vešiaková stena do chodby, stolná lampa, písací stolík, stoličky, jedálenský stôl, kuchynský robot, kávovar či konvica, mikrovlnka, lustre a sami si iste spomeniete na množstvo ďalších maličkostí. Ktoré ale pri pohľade na cenovky v obchodoch stoja nemálo peňazí.

V takej situácii sú možné dva scenáre riešenia. Jedným z nich je získať druhú prácu. Hoci na skrátený úväzok. Nájsť ju pomôže Práca Burza a z ponúk si môžete vybrať takú, ktorú budete vedieť zladiť najmä časove so svojím hlavným zamestnaním. Nemusíte hľadať trvalý pracovný pomer, predpokladám, že za istý čas svoj nový byt zariadite k svojej spokojnosti a druhú prácu nebudete potrebovať.

Alebo je tu druhá možnosť. Nekupovať všetky veci nové, ale sa poobzerať, čo z používaných vecí vám vyhovuje a bude vám slúžiť pár rokov, kým sa zo zariaďovania svojho bývania finančne pozviechate a budete si môcť dovoliť kúpiť veci nové. Opäť vám môže byť užitočná internetová Burza a mali by zvážiť nákup síce používaných, ale stále dobrých vecí najmä vtedy, ak máte malé dieťa a reálne hrozí poškodenie týchto vecí buď nadmerným používaním (práčka…) alebo neopatrnosťou pri hrách dieťaťa (stolná lampa, kreslo…). Pri používaných veciach nie je škoda taká bolestivá.

Keď vaše dieťa vyrastie a vy medzitým aj niečo ušetríte, môžete svojmu bytu dopriať nové drobnosti, u ktorých predpokladáte už vyššiu životnosť. A to, čo vám stále dobre slúži, len sa vám už do bytu nehodí, môžete cez burzu sami výhodne predať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.