Spanie

K najobľúbenejšiemu nábytku v bytoch patria jednoznačne postele. A čím sme starší, tým viac potrebujeme oddychovať. Ale nie iba dĺžka spánku má vplyv na našu telesnú a duševnú pohodu. Presvedčilo sa o tom už veľa ľudí, ktorí si po rokoch vymenili svoj nábytok. Alebo ho vynovili tou jednoduchšou cestou. Zrazu im stačí spať menej a sú lepšie odpočinutí.

Pretože aj nábytok sa opotrebúva. Možno nie obývacia stena, ale celkom určite ste si všimli, že matrace na sedačke sú miestami vysedené. A úplne rovnako sa opotrebúvajú aj matrace na posteliach. Jednoducho sa po rokoch vyležia a vy máte pocit, že sa ráno zobudíte dolámaní, neoddýchnutí. Kým pri sedacej súprave vás čaká kompletné prečalúnenie, posteľ vynovíte oveľa ľahšie.

Stačí vymeniť matrace za nové. Nie len, že nebudú vyležané, ale vďaka moderným technológiám získate aj vyššiu kvalitu. Lepšiu oporu vášmu telu počas spánku poskytnú matrace s pamäťovou penou, v ktorých sa skutočne vyspíte ako v bavlnke. Bez obáv, že vás bude matrac tlačiť na bok alebo ramená, že si nenájdete svoju pohodlnú polohu na spanie.

matrac

Častým dôvodom nedostatočného spánku bývajú aj rámy postelí. V minulosti sa pod matrace nedávali rošty, ale skôr len drevené rámy alebo pláty preglejky. Pri prerábke svojej spálne si zakúpte aj nové lamelové rošty do postele a budete mať istotu, že v spolupráci s novým matracom bude váš spánok príjemnejší. Lamelové rošty spolupracujú s matracom, spolu sa prispôsobujú tvaru vášho tela a jeho polohe počas spánku a dajú sa nastaviť na vašu aktuálnu hmotnosť. Tak neprepadnete do postele ako do válova ani nebudete mať pocit, že spíte na tvrdej doske.

Rošt a matrac do postele sú základom zdravého spánku, ale nemali by ste zabúdať ani na kvalitné plachty a obliečky pre paplóny a vankúše od firmy Möbelix. Keď si položíte hlavu na anatomický vankúš a prikryjete sa teplým paplónom, váš spánok bude ako z rozprávky. Pritom stále budete spať na svojej obľúbenej posteli. Len si ju trošku vynovíte.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.