Ako vznikol lamelový rošt

V prípade roštov platí okrídlené Cherchez la femme čiže „za všetkým hľadaj ženu“. Starí Etruskovia síce mali bronzová lôžka s vypletanou plochou na ležanie, ale posteľové rošty sú spojené až s „láskyplnou históriou“. V päťdesiatych rokoch minulého storočia bolel totiž istú pani Degenovou neustále chrbát, preto jej manžel hľadal riešenie, ako jej pomôcť.

Mal blízko k drevu, vyrábal totiž stoličky, a ošetrujúci lekár hľadal s ním. Tak vznikol lamelový rošt, ktorého lamely pripomínajú svojím uložením v ráme pružné uchytenia rebier. Nemecký stolár Karl Thomas, ktorý začal tieto rošty vyrábať, ich nazval latte (z nem. Latu), a tak vznikla značka Lattoflex.

Karl Thomas založil v roku 1975 dokonca Inštitút pre fyziológiu spánku. Pri vývoji nových roštov aj matracov sa začali využívať výsledky výskumov hneď štyroch firiem, ktoré vyrábajú postele, ale aj rehabilitačné pomôcky, ergonomický kancelársky nábytok a detské autosedačky.

Lamelové rošty sa od seba líšia uložením lamiel z vrstveného dreva a tým aj spôsobom pruženia, šírkou a počtom (čím viac, tým lepšie), možnosťou regulácie tuhosti, ale aj používanými drevinami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup