Poriadny krb

krb

Bývanie v paneláku považuje mnoho ľudí za dočasné riešenie. Je výhodné, keď je človek mladý, bez záväzkov, kým hľadá tú „naj“ prácu. Ale keď príde vážny vzťah, rodina, každý chce pre seba a svoje deti to najlepšie. Vyhľadáva pohodu rodinného domu, záhradu, zdravie a bezpečnosť. A teplo domova reprezentujú krby v obývacej miestnosti.

Krby už v minulosti slúžili na vykurovanie domov, preto sa umiestňovali v jeho centrálnej časti. Nezriedka slúžili aj na varenie. Azda najznámejšie sú nám krby v šľachtických sídlach, kde tvorili tiež súčasť reprezentatívnej výzdoby kaštieľov a zámkov. Veľkú tradíciu majú krby v anglosaských krajinách. Krb bol miestom, pri ktorom sa schádzala celá rodina, najmä pri riešení závažných otázok.

V minulosti sa krby budovali z tehál a ich stavba bola náročnou úlohou. Dnes môžu byť krby súčasťou ktoréhokoľvek rodinného domu a vďaka svojej konštrukcii umožňujú relatívne rýchlu výstavbu, pravda, ak ju zveríte odbornej firme. Krbové vložky zamedzujú znečisťovaniu priestoru pred krbom a súčasne dovoľujú efektívne využiť teplo uvoľňované horením dreva a pomocou výmenníkov vykúriť oveľa väčšiu plochu, ako je len jedna miestnosť. Či už ide o rozvod teplého vzduchu alebo vody od krbu, nie ej problém zásobiť teplom celý dom o rozlohe 120 až 160 m2, v závislosti od typu krbu a jeho výkonu.

krby

Takže keď pri plánovaní nového domu pre vašu rodinu vaša pani povie, že sa jej páčia krby, nemusíte sa obávať, že budete mrznúť. Ani o to, že budete musieť prekresliť svoju predstavu o útulnej obývačke s veľkým televízorom. Moderné krby umožňujú ich zástavbu do rôznych priestorov v rôznych tvaroch. Nemusia byť len v strede mohutnej steny, k dispozícii sú aj rohové prevedenia. Okrem klasického vzhľadu si môžete vybrať aj rôzne alternatívy moderného designu. Vždy tak, aby krb dobre zapadol do vášho rodinného hniezda a okrem estetickej úlohy plnil dobre aj úlohu produkcie tepla pre celý dom.

Krby sú dnes efektívnym aj efektným spôsobom vykurovania rodinných domov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup