Nízkoenergetické drevostavby

Drevostavba v nízkoenergetickom prevedení prináša svojim majiteľom plne komfortné a pohodlné bývanie. Dôležité pri navrhovaní nízkoenergetického domu je nielen návrh samotný, ale aj celkové prevedenie stavby a dodržanie technológie.

U rodinných domov v prevedení pasívnom alebo nulovom je nutné dodržať prevádzkové zásady pri užívaní v bežnej prevádzke. Otázkou je aj navýšenie ceny pre tieto domy a návratnosť takejto investície v našich klimatických podmienkach.

Všeobecne nízkoenergetické drevostavby sú dnes veľmi dobre izolované a pri výstavbe je dôležité dbať predovšetkým na tesnosť obvodovej konštrukcie (obálky domu).

Vetranie v drevostavbe je dobré vykonávať nie pozvoľna, ale otvoriť radšej okná naplno a vetrať kratšiu dobu. Tento spôsob vetrania je efektívnejší aj čo sa týka strát tepla.

Dostatočné zaizolovanie drevostavby a využitie kvalitných a certifikovaných materiálov je dôležité, najmä okien, ktoré znamenajú najväčšie straty tepla. Investície do kvalitných okien s trojsklom sa rozhodne oplatí a to obzvlášť v nízkoenergetickom prevedení výstavby. Trojsklá v oknách sú navrhnuté tak, aby umožňovali tepelné zisky v zimnej sezóne a aby tepelné straty boli eliminované na čo najmenšiu mieru.

Určitý problém prináša navrhnutie nízkoenergetickej drevostavby s veľkým množstvom presklených plôch (nielen klasických ale i francúzskych okien). Nadmerné presklenie požadujú najmä mladí investori, ktorí preferujú moderný štýl výstavby drevostavieb.

V takom prípade je nutné použitie vonkajších žalúzií, roliet či markíz. Ale ako už sme si naznačili, všetko má svoj typ riešenia. Je však nutné tieto aspekty podchytiť už vo fáze návrhu rodinného domu a nájsť vhodné a účinné riešenie, prípadne kompromis, s ktorým sa ako investori stotožníte, bez toho aby nízkoenergetická drevostavba nespĺňala Vaše očakávania.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.