Ako nafúknuť úložné priestory

Panelákové byty sú často zatracované pre nedostatok úložného priestoru. Pivnice sú malé a tmavé a zaplnia sa veľmi rýchlo. Často krát nie je kam odložiť drahé bicykle a lyžiarska výstroj sa tiež už nikam nesprace. Lyže sa skladujú ťažko pre ich dĺžku, lyžiarky sú masívne a nemotorné na skladovanie.

Tipov, ako nafúknuť úložné priestory je niekoľko. Ale úplne prvým tipom je poriadok. Pri malých priestoroch je poriadok a jeho udržanie nesmierne dôležité. Treba priestor dobre rozvrhnúť, správne využiť a zaplniť efektívne. Naozaj si premyslite, či sa vám oplatí skladovať veci, ktoré skladujete. Niekedy je pivnica plná krabíc s vecami, ktoré ste nevytiahli 3 a viac rokov. Prehodnoťte, či ich naozaj potrebujete. Ak nie, ponúknite ich susedom na susedskej burze, alebo známym, či charite. A skladujte naozaj len to, čo je hodnotné, nech sa vaša pivnica a byt nestanú odpadkovým košom. Ak však máte naozaj veľa vecí, skvelé riešenie je inštalovanie vstavaných skríň po celej dĺžke a výške steny. Na najvrchnejšie police ukladajte sezónne veci, ktoré tak často nevyťahujete. Ak sa vám skrine nepozdávajú a máte zručného kutila, urobte si na chodbe, alebo aj v izbe znížený podhľad. Práve lyže sa v takomto priestore výborne skladujú. Ak si takýto podhľad urobíte v časti obývačky nad sedením, pridáte bodové osvetlenie, získate navyše zaujímavý interiérový prvok. Na ukladanie vecí sa dá využiť aj priestor pod posteľami, kde nemusia byť len lôžkoviny. V prípade, že máte veľa nepoužívaných lôžkovín, použite na ich skladovanie vákuové vrecia, ktoré po vysatí prebytočného vzduchu zaberú zlomok priestoru. Samozrejme že v takýchto vreciach môžete skladovať aj sezónne oblečenie. Systém uzatvárateľných a stohovateľných boxov je skvelý pre drobnejšie predmety. Veľa krát sú nevyužité priestory pivníc a komôr pod stropom, pretože police nie sú dostatočne vysoké. Ale práve tu sú naše rezervy, ako „nafúknuť“ naše úložné priestory.

Značky:  , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.