Ako si správne vybrať bezpečnostné dvere

bezpečnostné dvere

Správne bezpečnostné dvere by mali spĺňať minimálne 3. bezpečnostnú triedu, ktorých existuje celkom šesť. Dôležité sú zámkové vložky, musia byť v rovnakej bezpečnostnej triede ako dvere samotné. Odolnosť proti požiaru by mala byť 30 minút a k dverám by ste mali dostať aj bezpečnostný a protipožiarny certifikát.

Moderné technológie výroby bezpečnostných dverí umožňujú na každej strane použiť iný design tak, aby ani susedia nevedeli, že máte na byte bezpečnostné dvere a tieto tak nelákali potenciálnych záujemcov o obsah vášho bytu. V podstate môžu vaše dvere zvonka vyzerať tak isto, ako susedove obyčajné dvere do bytu. Ak teda už sused nemá bezpečnostné dvere, ktoré vyzerajú ako vaše obyčajné dvere.

Nové dvere do starej zárubne?

Väčšina bezpečnostných dverí 3.a 4. triedy bezpečnosti sa dá osadiť do pôvodných kovových zárubní. Celkove tak môžete znížiť náklady na nové bezpečnostné dvere o niekoľko sto eur.

Samotná montáž bezpečnostných dverí je čistá a rýchla. Ak sa nevyskytnú nejaké nepredvídané okolnosti, tak za dve až tri hodiny máte osadené v pôvodnej kovovej zárubni nové bezpečnostné dvere.

Bezpečnostné dvere a poisťovne

Predpokladáme, že byt a veci v ňom máte poistené aj proti krádeži. Pre poisťovňu stačí, ak je byt chránený dvermi 3. alebo 4. bezpečnostnej kategórie.

Foto: http://www.sxc.hu/profile/hisks


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup