Varenie môže byť aj obľúbený koníček

V každom bežnom živote je varenie nutnosťou. Ak si neuvaríte, tak ste hladní. A dvojnásobne to platí v prípade rodín s deťmi. V tomto prípade je to priamo povinnosťou. Hladné dieťa znamená nepríjemnosti.

Čo keď sa ale varenie stane tiež aj vaším koníčkom?

Nie len povinnosťou. Radosť a nadšenie z toho, že vami pripravené jedlo je po konzumácii náležite ocenené, je o to väčšie, keď ste tieto pokrmy pripravoval/a s láskou. Robiť niečo, čo musíte a zároveň vás to aj baví. Často sa stáva, že na varenie vás priviedla vlastná mamička či dokonca otecko.

Motivácia

Vidina rodiča (rodičov), ako sa otáča v kuchyni a prespevujú si u varenia, je mnohokrát až nezabudnuteľný zážitok pre každé malé dieťa. Každý rád na takéto zážitky s láskou spomína. Je krásne, keď vidíte matku s dcérou (otca s potomkom), ako sa motajú jedna cez druhú v kuchyni a varia. Utužuje to ich vzťah a ešte z toho majú aj srandu. Hlavne ak si šliapu po nohách. O zamazaných nosíkoch ani nehovoriac. Potom si aj váš potomok dozaista vytvorí silné puto k vareniu a zamiluje si to.

varenie

Niekedy vás síce na varenie privedie nutnosť a hladovanie, ale to nemusí zákonite znamenať, že sa stane nenávidenou aktivitou. Na varenie sa dá motivovať vlastnou iniciatívou, na radu rodiny, priateľov i učiteľov. Každý má na niečo talent. Aj keď nie ste práve preborník v príprave pokrmov ani profesionál, niekto vašu snahu dozaista ocení.

Inovácie a oživenie

Nejde len o to, že sa tomuto koníčku venujete s elánom, vám inak príliš neznámym. Zaboriť ruky do cesta, alebo vymýšľať nové recepty, má svoje osobité čaro. Veľa kuchárov dokonca pozmeňujú ingrediencie v jednotlivých receptoch, len aby ho niečím oživilo. Niekto by mohol namietať, že z vás určite čoskoro bude pekný cvalík. Opak býva pravdou. Kuchárik iba ochutnáva a zároveň pri tom relaxuje. Možno dokonca v jednom recepte nakombinovať rôzne druhy kuchyne. A napriek tomu táto „miešanina“ môže byť veľmi chutná. A ak sa práve nejaké varené jedlo práve nepodarí, nič sa nedeje. Chybami sa človek učí.

Tí odvážnejší z tejto záľuby nakoniec urobia aj svoje zamestnanie. Prečo by aj nie. Láska k vareniu, koníček a práca môže ísť ruka v ruke. Voňavá kuchyňa, spokojní stravníci a pocit dobre odvedenej práce dokáže uspokojiť vaše inak hektické dni. A mnohokrát aj oživiť stereotyp života.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.