Cvičte každý deň

Cvičte každý deň

K správnemu životnému štýlu patrí pravidelný pohyb. Kto nešportuje, aspoň by si mal cvičením pravidelne zvýšiť tep do takej miery, kedy už nie je možné normálne hovoriť a v reči sa zajakávate.

Po druhé je dôležité posilňovať svaly, ktoré držia chrbticu a zlepšujú silovú kondíciu. A za tretie je potrebné venovať sa pohybu, ktorý pomôže brániť opotrebovania chrupaviek veľkých kĺbov a ich degenerácii, teda artróze.

Do malého bytu činky a posilňovacie gumy

Mladí ľudia, ktorí žijú v malom byte, využijú skôr pomôcky, ktoré nezaberú veľa miesta. Teda kvôli zaťaženie krvného obehu pôjdu radšej behať do parku a na posilňovanie si zaobstarajú malé jednoručné činky s možnosťou výmeny kotúčov.

Vhodné sú aj posilňovacie a cvičebné gumy a malé gumové pologule Balance step pripnuteľné pod obuv. Napínajú svaly udržujúce stabilitu, spevňujú postavu v oblasti brucha a posilňujú svaly nôh. Dajú sa použiť aj pri domácich prácach, ako je žehlenie či varenie.

Do veľkého bytu rotoped

Do väčšieho bytu sa vojde rotoped, mal by však byť využívaný aj inak než ako vešiak na oblečenie. Na rotopede možno cvičiť aj za nepriaznivého počasia, je veľmi vhodný pre prevenciu artrózy bedier a kolien.

Pri liečbe artrózy treba pohyb, ale nesmiete kĺby preťažovať. To spĺňa bicykel alebo rotoped. Váhu máte na sedle a kĺby sa pohybom uhladzujú. Preto nie je vhodný orbitrek.

Do domu vírivku s protiprúdom

Ak bývate v rodinnom dome a chcete si dopriať luxus v starostlivosti o telo, odporúčame investovať do vírivej vane s protiprúdom na kondičné plávanie.

Celoročne použiteľná vaňa na relaxáciu a plávanie v teplej vode aj za mínusových teplôt je lepšia, než ten najnákladnejšie bazén užívaný najviac tretinu roka. Efekt je takmer neopísateľný.

Všetky ostatné pomôcky pokladáme za hity s krátkodobým životom. Iste, že aj v Teleshope si možno nájsť favorita. To, čo sme popísali, je však preverené praxou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , ,