Deti radi lyžujú

Hoci deti nemusia zdieľať športové ambície svojich rodičov, pohyb na čerstvom vzduchu milujú a keď na jeseň musia odložiť bicykle a skateboardy do pivnice, prirodzene hľadajú iné možnosti vyšantenia sa. Snehom pokryté svahy a pláne ponúkajú prirodzenú alternatívu. Lyžovanie. Milovníci adrenalínu vyrazia na svahy v okolí alebo v známych lyžiarskych strediskách, tí, čo dávajú prednosť vytrvalosti a obdivovaniu prírody, brázdia bežeckú stopu. Majú správnu výbavu?


Lyžovanie je považované za zimný šport a preto od výbavy očakávame zaujímavý športový zážitok. No hlavne u detí by sme mali ako rodičia dbať o to, aby športové vybavenie zabezpečilo pre našich potomkov najmä bezpečný športový zážitok. Deti si možno neuvedomujú potenciálnu hrozbu zranení, keď sa rútia dole svahom, preto by na to mali myslieť ich rodičia. A kúpiť im také lyže a kombinézy, aby sa im nie len dobre a bezpečne lyžovalo, ale aby ich na svahoch dobre videli aj ostatní lyžiari a vyhli sa prípadným kolíziám.

Nevýhodu toho, že deti stále rastú a s tým by mali rásť aj lyže pre deti môžete pretaviť v to, že začnete jednoduchšími a lacnejšími typmi a postupne s rastom zručnosti a výkonnosti svojich detí im zadovážite kvalitnejšie lyže. Snahu o zlepšovanie ich výkonov tak nie len podporíte, ale zároveň aj oceníte a motivujete syna alebo dcéru k ďalšiemu výkonnostnému rastu.

ski-lessons

Lepšiu kvalitu a pestrejšie farebné kombinácie docielite tiež nákupom vhodnej lyžiarskej obuvi. Detská noha rastie neustále, každý rok treba nové lyžiarky a aby sa vám tie staré nehromadili doma, skúste ich predať v lyžiarskom bazáre. Uľahčíte svojmu rodinnému rozpočtu a súčasne môžete podporiť v inej rodine talent, ktorému sa novej výbavy každý rok nemusí dostať. Možno aj v príbuzenstve máte niekoho, kto rád lyžuje a ocení možnosť výhodne získať málo používanú lyžiarsku výstroj za zaujímavých podmienok.

Deti majú radi zimu a sneh, urobte im zimu krajšou novou lyžiarskou výstrojou.

Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.