Detské divadlá-zážitok pre deti i rodičov

bábkové divadlo

Každé dieťa má rado divadlo a rozprávky. Páči sa mu ten rozprávkový svet, ktorý ho núti rozvíjať predstavivosť a fantáziu, miluje rozprávky, v ktorých vždy dobro zvíťazí nad zlom a rado sa zasmeje nejakým veselým príbehom. Keď rodičia vezmú dieťa na divadelné predstavenie alebo keď príde do škôlky nejaké malé divadielko, je to vždy zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda. Ale je tu ešte jedna možnosť – detské divadlo, ktoré môže mať každý doma a vďaka tomu sa môže do rozprávkového sveta vypraviť kedykoľvek sa mu zachce.

Ak premýšľate nad vhodným darčekom pre vaše dieťa, sú detská divadlá tou správnou voľbou hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé: rozprávky, ktoré budete v divadielku deťom hrať, predstavujú pre detský svet veľmi dôležitú úlohu. Prostredníctvom rozprávok sa dieťa učí rozoznávať dobro od zla, spoznáva rôzne charakterové vlastnosti a tiež zistí, že neposlušnosť sa naozaj nevypláca. Po druhé: čas, ktorý strávite aktívne s dieťaťom, sa vám mnohonásobne vráti vo forme krásnych zážitkov a spomienok. Áno, je síce jednoduchšie a pohodlnejšie pustiť dieťaťu rozprávku na DVD ako ju hrať v divadle, ale verte, že sledovanie televízie nie je pre dieťa zážitok, na ktorý bude spomínať. Ale divadlo s mamou alebo otcom sa mu z pamäti len tak nevytratí. Po tretie: divadlo rozvíja u detí ich slovnú zásobu. Dieťa bude najprv len divákom, ale skôr alebo neskôr tiež zatúžia skúsiť divadlo hrať a divákom sa stane mamička alebo otecko (alebo obaja). Tým ako bude dieťa rozprávať a hrať celú rozprávku, musí premýšľať nad dejom, voliť správne slová a tiež sa občas pokúsi zahrať nejakú svoju rozprávku, takú, ktorú samo vymyslelo.

Druhy divadiel a bábok

Divadlá môžete kúpiť rôzne – drevené, papierové, látkové, magnetické, veľké, malé. Záleží len na vašom želaní a na vašich finančných možnostiach. K niektorým divadlám môžete aj dokupovať vymeniteľné scény a tak si postupne rozširovať repertoár rozprávok, ktorý môžete s deťmi hrať.

Dobrým nápadom sú magnetické divadlá, v ktorých sa bábky pohybujú pomocou magnetiek. Každá bábka má zospodu magnet, ktorý je tiež na vodiacej tyčke. Pod podlahou divadla je priestor, v ktorom pohybujete vodiacou tyčkou a vďaka tomu sa pohybujú aj bábky.

Bábky môžete zohnať rôzne – od jednoduchých po tie zložitejšie. Pre začiatok a hlavne pre deti budú určite lepšie tie jednoduché nepohyblivé bábky, ktoré ale plne uspokoja predstavy detí o jednotlivých rozprávkových postavičkách. Obľúbené sú aj plyšové maňušky, ktoré milujú hlavne najmenšie deti.

A ak vám chýba nejaká bábka do konkrétnej rozprávky, nie je nič jednoduchšie ako si ju vyrobiť. Nemusíte ju samozrejme vyrezávať z dreva, úplne postačí tvrdší papier, špajle a farby. Naozaj to nie je nič zložité a s výrobou bábok vám radi pomôžu aj deti, pre ktoré to bude ďalšia zábava okolo divadla.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , , , ,