Terasa snov

Hovorím si, že raz, až budem v penzii, budem len tak sedieť na terase, popíjať pohárik svojho obľúbeného nápoja a sledovať svet okolo seba. Pozerať sa na svoju záhradu, ako rastú stromy, ako si v ich korunách poletujú vtáky a ako na jej konci zapadá slnko. Skoro by som povedal, že som to videl v nejakom romantickom filme. Než sa však tento môj sen o pokojnom starobe naplní, musím najprv tú terasu postaviť.

Pri dome mám pripravený priestor, na ktorom si svoju terasu postavím. Položím na upravený terén a základ trámy a na ne kvalitné terasové dosky z dobre vysušeného dreva. Materiál kúpim hotový, pripravený, ale tú prácu s budovaním svojej terasy si vychutnám sám s kolegom z práce, s ktorým sme dobrí kamaráti už roky. Vo svojich plánoch som nezabudol ani na zastrešenie, ale spolu s manželkou som zvolil vzdušnú pergolovú strechu, na ktorú necháme ovinúť vinič. Za pár rokov bude všetko tak porastené, že si pre letné osvieženie bude stačiť siahnuť pre strapec kúsok od pohodlného záhradného kresla.

Manželka si vynútila, že medzi stĺpmi pergoly nad terasou chce nízke drevené plôtiky a zábradlia. Nemyslím si, že je to preto, aby náš pes nelietal kade sa mu zachce, ale ako ju poznám, tak po oboch stranách zábradlia budú kvetináče s pestrofarebnými kvetmi, ale aj jahodami alebo malými paradajkami.

macka

Jediné, čo ešte zvažujem, je použitý materiál. Či zvoliť kvalitné prírodné drevo, napríklad sibírsky smrekovec a raz za čas ho musieť ošetriť, teda obrúsiť a nalakovať, alebo na staré kolená radšej vybrať WPC terasy, čo je kombinácia dreva a PVC pol na pol. Odolnosť voči dažďu a vlhku aj v zime, stálofarebnosť na slnku, protišmykovosť a navyše žiadne drobné triesky, to je dobré aj pri strážení vnúčat. Medzi doskami, skladanými šikovným systémom na pero a drážku, ktoré umne ukrývajú spojky, nie sú žiadne medzery, kam by mi mohla spadnúť ceruzka alebo kľúče.

Myslím, že na toto leto sa môžem tešiť. Najskôr na radosť z budovania novej terasy a potom z jej užívania.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.