Aké interiérové doplnky sú tie najlepšie?

Každý rok môžete obmieňať vaše rodinné hniezdočko. Spravte si radosť a investujte do niečoho, čo vám vydrží veľmi dlho. Chladné či pastelové tóny, farebné a teplé odtiene, alebo výrazné motívy. To všetko nájdete v interiérových doplnkoch ako sú závesy a tapety na stenu.

Aké sú prvé kroky?

Zostavte si plánik, v ktorom budete mať poznačené atribúty, ktoré by nakúpený tovar mal spĺňať. Medzi základné body určite zaradíte: koľko miestností a aké typy idete zariaďovať, veľkosť budgetu a v neposlednom rade určite aj vaše preferencie, váš vkus. Môžete sa zamerať len na určitú sezónu. Na jeseň si izby vyzdobíte do jesenných teplých farieb, na Vianoce do zimných a vianočných motívov a na jar zas siahnete po tých kvetinových. Veľkým pomocníkom je aj tzv. farebné koliesko, ktoré vám pomôže zladiť farby doplnkov do prijateľných kombinácií (napr. šedá studená farba sa výborne hodí k teplej žltej).

Závesy a ich vlastnosti

Každá domáca gazdinka má určite prehľad o tom, kde v najbližšom okolí je predajňa s bytovým textilom. Pri pravidelných návštevách metrového textilu človek naberie skúsenosti, ktoré mu pomáhajú s výberom, umiestnením či typom uchytenia závesov. Predajcovia závesov sa zmerali na ich vysokú kvalitu, funkčnosť (termoizolácia, súkromie, dekoračnosť), takže vo výbere nebudete mať veľký chaos. Skúste sa zamerať najprv na 1 izbu, ktorú chcete doladiť a vyberte také závesy, ktoré izbu príjemne doplnia.

Tapety na stenu sú IN

Nosné steny si niekedy vyžadujú premaľovanie, čo sa môže zdať zdĺhavé. Veľkým konkurentom maľovania je tapetovanie. Dnes sa využívajú tapety na stenu s jednoduchou aplikáciou a navyše priestor veľmi pekne ozdobia. Každý motív v sebe nesie kúsok nového a kreatívneho, preto výber tapiet veľmi dobre zvážte. Niektoré motívy môžu pôsobiť rušivo v miestnostiach, do ktorých sa ani nehodia. Siahnite radšej po takých, ktoré sú vám srdcu najbližšie, ako napr. jemné pastelové farby s jemným motívom kvetov napríklad do vašej spálne. O romantiku máte postarané.

Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.