Podnikajte z obývačky

Rozhodnutie začať podnikať prichádza v živote z dvoch hlavných príčin. Prvou môže byť strata zamestnania a tým aj možnosť uživiť svoju rodinu. A druhým impulzom býva zistenie, že by ste vedeli poskytovať služby alebo dodávať tovar lepšie, ako to robí firma, v ktorej ste zamestnaný a kde vás v podstate brzdia v rozlete. Začať podnikať sa dá aj bez rozsiahlych investícií a veľkých budov. Stačí využiť dostupné možnosti a dôkladne naplánovať rozbeh.


V počiatkoch firmy, keď sa len organizujú prvé stretnutia, plánujú prvé zákazky, nie je potrebné platiť prenájom a drahé vybavenie kancelárie. S notebookom a novým firemným mobilom sa dá efektívne pracovať aj vo vlastnom byte. A ak podnikáte v oblasti poskytovania služieb, takto to môže fungovať celkom dlhú dobu. Prenajať si kanceláriu stačí až v dobe, kedy sa rozhodnete prijať asistentku alebo nového kolegu.

Obľúbeným spôsobom postavenia sa na vlastné nohy býva založenie a prevádzkovanie eshopu. Nosný systém elektronického obchodu beží na prenajatom webovom serveri, doma stačí mať počítač na správu obchodu a skladové hospodárstvo, to je však možné delegovať na externú účtovnú firmu spolu s kompletným účtovníctvom. Ostáva vám logistika tovaru. Teda výber dodávateľa, nákup a skladovanie produktov a následný predaj spojený s fakturáciou, balením a expedíciou. Tú vám vie uľahčiť dobrá zmluva s niektorou z kuriérskych spoločností, ktorá každý deň príde k vám po vaše odosielané balíky.

regal

V začiatkoch podnikania teda potrebujete malý skladovací priestor, napríklad väčšiu pivnicu v paneláku alebo garáž, ktorú vybavíte regálovou zostavou s možnosťou kedykoľvek ju rozšíriť alebo reorganizovať. A keď sa presťahujete do nových priestorov, regálovú zostavu jednoducho rozoberiete a preveziete na nové miesto. Tam ju opäť zložíte, možno s inými rozostupmi políc a doplníte novo zakúpenými segmentami. Tým sa vaša prvotná investícia nestratí a dovolí vám postupne rásť s tým, ako rastie vaše nové podnikanie a mení sa na plne funkčnú malú firmu.

Značky:  

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.