Prečo je pre vaše auto dôležité správne mazanie?

Väčšina ľudí sa o svoje auto príliš nestará. Je to dané tým, že považujeme za samozrejmosť, že nás naše auto dovezie tam, kam potrebujeme. Berieme ho ako nemého sluhu, ktorý mlčí a slúži. Je ale potrebné si uvedomiť, že aj naše auto potrebuje, aby ho niekto pohladkal a dal mu poriadne napiť a najesť. Preto je dôležité kupovať do auta nielen benzín alebo naftu, ale tiež dbať na správne a pravidelné mazanie.


Kvalitné mazivá zaistia dlhodobú spoľahlivosť vášho motora a jeho bezchybný chod. Ak nebudete venovať dostatočnú pozornosť pravidelnému mazaniu, vaše auto vás môže znenazdania zradiť. V motore sa začnú usadzovať nečistoty a zvyšuje sa pravdepodobnosť poruchy. Preto nezabúdajte na pravidelné výmeny oleja vo vašom automobile. Ak si olej nedokáže vymeniť sami, zájdite do servisu a nechajte si olej vymeniť. Interval pre výmenu oleja sa pohybuje medzi 20 až 30 tisíc kilometrami, podľa typu auta a oleja. Hoci niektoré automobilky majú interval výmeny oleja predĺžený na 30 tisíc kilometrov, rozhodne odporúčame meniť olej maximálne po 20 tisícoch kilometrov. Len tak pobeží váš motor optimálne a najazdíte s ním v pohode stovky tisíc kilometrov.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​na ktorú by ste nemali zabúdať je nemrznúca kvapalina. Hoci väčšina výrobcov automobilov dnes používa kvalitné nemrznúcej zmesi, nie je od veci čas od času skontrolovať stav kvapaliny a overiť, či nedochádza k únikom nemrznúcej zmesi a prípadne nemrznúcu zmes doplniť. A keď už budete v príprave na zimu, nezabudnite, že je potrebné tiež doplniť nemrznúcu zmes do ostrekovačov. Použite minimálne takú, ktorá nezmrzne ani pri mínus 20 ° C.

Čo povedať na záver? Starajte sa o vaše auto tak dobre ako sa staráte o vlastný žalúdok. Iba tak si zaručíte veľa najazdených kilometrov bez poruchy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , ,