Ideálny rodinný výlet autom – tipy

Leto sa nezadržateľne blíži a pokiaľ máte rodinu, iste s ňou plánujete množstvo rodinných výletov. Ako sa ale postarať o to, aby sa takýto výlet nestal katastrofou? Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým si spoločný čas užijete naozaj dosýta.

Začína to autom. Opel Grandland či Opel Crossland sú ideálnymi vozidlami na rodinné výlety, zatiaľ čo nový Opel Astra je skvelou voľbou pre dvojicu alebo menšiu rodinu. Veľkosť auta bude vplývať na to, koľko batožiny si každý člen rodiny môže so sebou vziať.

Plánujte a plánujte

Najprv sa v rámci rodiny poraďte, kto by chcel kam ísť. Milujete skôr prírodu alebo objavovanie čarov miest? Ste odhodlaní na dlhšie cestovanie alebo vám vystačí naše Slovensko? Naplánujte si miesta, ktoré chcete navštíviť, kde prespíte a vytvorte hrubý časový plán.

Nezabudnite si vziať so sebou dostatok občerstvenia a vody a ak máte malé deti, zabezpečte, aby mali všetko potrebné. To súvisí aj s batožinou – vezmite si všetko, čo by ste mohli potrebovať, avšak zbytočnosti nechajte doma. Do auta si pribaľte aj CD, prípadne audioknihy a iné formy zábavy, ktoré vám skrátia cestu.

No a nezabúdajte ani na navigáciu. Ak ju nemáte, požičajte si ju od priateľov, prípadne si stiahnite aplikáciu zadarmo.

Skontrolujte vozidlo a jazdite bezpečne

Pred každým výletom by ste mali skontrolovať stav svojho vozidla. Skontrolujte pneumatiky, brzdy, olej, chladič a ostatné dôležité súčiastky. Prípadné opravy a údržbu vykonajte pred výletom.

Takisto si dajte pozor na to, aby ste so sebou mali všetky potrebné doklady – vodičský preukaz, doklady od vozidla, cestovné povolenia.

Z času na čas zastavte a odpočiňte si, prípadne sa v šoférovaní striedajte. Nezabudnite ani na núdzové vybavenie – rezervnú pneumatiku alebo súpravu na opravu defektu, reflexný výstražný trojuholník či záchrannú vestu.

Na záver nám už ostáva iba popriať vám šťastnú cestu a veselý rodinný výlet.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.