Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie

Otvorenie okna v zime znamená stratu tepla, ktoré sme do miestnosti dodali, aby sme zaistili ľuďom tepelnú pohodu. Vetranie ale zaisťuje čerstvý vzduch. Keď sa zdržiava v izbe jeden alebo dvaja ľudia, nie je problém raz za hodinu naplno otvoriť okná, vyvetrať tak, aby sa neznížila teplota v miestnosti a okno zase zavrieť. Ako ale vetrať miestnosť s mnohými ľuďmi tak, aby sme nevypúšťala z okien s teplým vzduchom aj naše peniaze?

Existuje spôsob, ako z vydýchaného a teplého vzduchu v byte získať teplo a preniesť ho do čerstvého vzduchu z vonku. Slúži na to rekuperačná jednotka do bytu. Funguje na rovnakom princípe, ako centrálne rekuperačné jednotky vo veľkých budovách, ale odpadá u nich dlhé a objemné potrubie. Jednoducho sa zabuduje do steny zvnútra miestnosti. Ani na vyšších poschodiach teda nemusíte zháňať lešenie alebo vysokozdvižnú plošinu. Preukázateľne rekuperácia dokáže ušetriť až jednu pätinu nákladov na kúrenie.

Rovnaký spôsob sa s úspechom používa aj v budovách škôl, zdravotných stredísk a iných verejných prístupných priestorov. Rekuperačná jednotka do jednej miestnosti zaistí čerstvý vzduch aj v čakárni u lekára. Ak je treba zvýšiť výkon rekuperačnej jednotky, v budúcnosti je to jednoducho uskutočniteľné. Nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy vedľajších miestností ani budovanie rozsiahlych potrubných systémov a odpadá pracné navyšovania výkonu centrálnej jednotky.

Lokálna rekuperácia je ideálna do rodinných domov, bytov i menších objektov služieb aj do výrobných hál. Zabezpečuje dostatok čerstvého vzduchu pri súčasnej úspore nákladov na vykurovanie. A pri ich montáži ušetríte aj náklady na budovanie ventilačných systémov a potrubných rozvodov. Už túto vykurovaciu sezónu si môžete znížiť náklady na prevádzku vášho bytu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.