Šetrite na vykurovaní pomocou rekuperácie

Znižovanie nákladov na vykurovanie a vôbec na prevádzku nehnuteľnosti. Presne to je cieľom mnohých domácností aj moderných firiem. Zohnali ste si lacnejšieho dodávateľa energií, avšak stále sa vám zdajú náklady príliš vysoké? Potom skúste investovať do rekuperačných zariadení. Výmenníky vzduchu dokážu byť veľmi účinné a tie najlepšie vám môžu ušetriť desiatky percent z doteraz platených čiastok za vykurovanie.

Základný princíp rekuperácie vzduchu:

Rekuperačné zariadenie zabezpečuje výmenu vzduchu vo vnútri miestnosti a znižuje náklady na vykurovanie v zimnom období. Vydýchaný a horúci vzduch odvádza mimo nehnuteľnosť a zároveň nasáva čerstvý vzduch. Ten je priechodom cez rekuperačné zariadenia ohrievaný práve pomocou odpadového vzduchu. Vďaka tomu prichádza do miestnosti už o niekoľko stupňov teplejší a je potreba menšieho vykurovania na požadovanú teplotu.

Rekuperácia vzduchu mimo iného odvádza vlhkosť a zamedzuje vzniku plesní

Samotný rekuperačný systém obsahuje aj filtre vzduchu, ktoré zachytávajú prachové či peľové častice. Do miestnosti sa tak dostáva len neznečistený vzduch, čo iste vy, vaša rodina alebo pracovníci vo firme ocenia.

Rozvody možno ľahko skryť do stavebných konštrukcií

Rekuperačný systém potrebuje k svojej efektívnej prevádzke dobrý systém vzduchotechniky. Ak je inštalovaný už počas stavby či rekonštrukcie nehnuteľnosti, možno ho dobre skryť do stavebných konštrukcií. Neskôr je možné ho inštalovať napríklad od sadrokartónových podhľadov, ktoré schovajú nevzhľadné rúrky a vy tak môžete vnímať iba čerstvý a príjemne teplý vzduch.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.