Chodiť vždy zdravo

Chôdzu považujeme za takú samozrejmú, že si na svoje nohy spomenieme, až keď v nich cítime bolesť, až keď nás prestanú poslúchať. Častokrát sa k nim správame nevďačne, trápime ich nevhodnou obuvou, dlhým státím, nepohodlným sedením. Ak chcete, aby vám vaše nohy dlho a dobre slúžili, začnite si ich všímať, venujte im patričnú pozornosť skôr, než budete potrebovať lekára. Postup je jednoduchý.


Je to možno neuveriteľné, ale na chodidlách má človek najväčšiu hustotu nervových zakončení. V historických dobách bolo dôležité, čo cítime pod svojimi nohami. Dnes sú to nanajvýš tak pedále auta, ale v minulosti, keď ľudia chodili bosí a nie len po rovných upravených povrchoch, boli nohy dôležitým prvkom signálnej sústavy tela. Priznajte sa, kedy ste vy naposledy kráčali po tráve alebo po ceste bosí? Kedy ste cítili na chodidlách štruktúru povrchu, po ktorom sa pohybujete?

Kontakt chodidiel s povrchom je dôležitý nie len pre informáciu, po čom kráčame a či je to bezpečné, ale súčasne masírovanie nôh ich pomáha prekrvovať, lepšie vyživovať. A v uzatvorenej tesnej obuvi, v ktorej sme po celý deň, sa nič také nedeje. Výsledkom môžu byť opuchnuté a bolestivé nohy.

slapky

Keď vám vaša práca nedovoľuje mať na nohách pohodlnú obuv cez deň, využite popoludnia a voľné dni. Rehabilitačná obuv svojím tvarom podporí správnu klenbu vášho chodidla, masážnymi výstupkami prekrví celú nohu a poskytne jej správnu oporu. Môžete v nej chodiť po dome, vyjsť do záhrady alebo len vyniesť smeti. Iste, v zime sa vám to možno bude zdať nevhodné, ale počas celého leta doprajte svojím nohám pohodlie a vzduch.

A keď náhodou budete v nemocnici, na návšteve priateľov či na vyšetrení, tak sa nezabudnite pozrieť na zem. Uvidíte, v čom chodia po celý čas všetci lekári. Oni vedia, aká obuv je pre nich dobrá. Aj bez diplomu máte možnosť cítiť sa rovnako dobre a zdravo aj vy.

Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.