Leňošenie – hobby aj prekliatie

Veľa ľudí si ako svoj koníček zvolilo „nič nerobenie“. Leňošenie v kresle, pri televízii, na pohovke či obyčajné pozeranie do steny. Zbavujú sa tak, svojím vlastným spôsobom, každodenných problémov a hlavne stresu. Berú to ako akúsi formu relaxácie.

Leňošenie forma relaxácie

Myšlienky na niečo pekné a príjemné dovoľujú uvoľňovať stuhnuté svalstvo. Hodiť nohy na podložku a len tak leňošiť. Je to krásna predstava. Lenže len málokto má také privilégium. Väčšinou si to môžu dovoliť tzv. „Vlci samotári“. Sú to ľudia, ktorí nemajú žiadne záväzky a povinnosti. Zvyčajne sa týmto koníčkom vyznačujú hlavne mladiství.

Než sa doma vo dverách zjavia rodičia, deti sa najradšej venujú práve leňošeniu. Prečo sa venovať domácim úlohám a povinnostiam? Hodiť batoh s učením do kúta a usadiť sa u televízie je predsa oveľa lepšie. Krásny to koníček, že? Dospeláci sa však tiež s radosťou a nadšením vrhajú na nič nerobenie. Akonáhle si splnia svoje pracovné i súkromné povinnosti, snažia sa myšlienkami odpútať od reality.

lenosit

Dosť často sa tiež stáva, že dotyčný „leňoch“ upozorní iného člena rodiny, aby na neho (na ňu) po určitý časový úsek vôbec nehovoril. Väčšinou sa to stáva ako reakcia na nejakú predchádzajúcu stresovú situáciu. Napríklad ak vás niekto naštval v zamestnaní. Namiesto toho, aby ste si svoju následnú zlosť vybíjal / a doma na niekom z rodiny, radšej doslova „vypnete“. Usadíte sa do kresla, alebo sa zatvoríte v izbe a budete len tak sedieť alebo ležať a zízať do steny. Na nič nemyslíte, len pozeráte. Až po určitej dobe opäť začnete vnímať svoje okolie, ale tentoraz ste už plní pokoja.

Výhody a nevýhody tohto koníčka

Výhodou leňošenia je odpočinok tela i ducha. Nevýhodou zase, že to netrvá večne. Hlavne ak máte rodinu, o ktorú sa musíte starať. Aj tak sa budete musieť raz zdvihnúť a ísť niečo robiť. Nemalo by sa na to zabúdať. Leňošiť na úkor ostatných nie je vôbec dobré. Nemuselo by sa vám to vyplatiť.

Odpočinok si možno užívať len vtedy, ak tým neohrozujete chod vlastnej domácnosti. Dokážete si predstaviť, ako by to dopadlo, keby ste leňošili/a v práci? Dostal/a by ste okamžitý vyhadzov. No, a doma by to mohlo dopadnúť úplne rovnako. Nikto totiž nemá rád za partnera niekoho, kto doma neustále nehne ani prstom!

Takže môžete brať leňošenie ako svoj koníček, ale pozor, aby sa nakoniec nestal vaším prekliatím. S týmto koníčkom možno nadchnete sám seba, ale nie vždy ním bude nadšené vaše okolie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.