Neviditeľní zabijaci u vás doma: Ako sa brániť?

Pred rokmi sme bývali v paneláku blízko rušnej križovatky. Zakaždým, keď sme vetrali, usadil sa na nábytku prach a na jeho lesklom povrchu bolo všetko hneď vidieť. Vtedy som si uvedomil, čo všetko asi tak vo vzduchu, na prvý pohľad čistom a čerstvom, môže byť. Prach je viditeľný, ale čo ďalšie, na prvý pohľad nepostrehnuteľného, sa v ňom vyskytuje a ako to asi pôsobí na človeka a jeho zdravie?

Táto otázka vyvstáva najmä teraz, s nastupujúcim letom, kedy viac času, než doteraz, budú naše vetracie okná na bytoch otvorené. Teraz už síce bývam na pokojnejšom mieste, s výhľadom na stromy a do polí. Prachu sa mi do bytu dostáva menej, ako v minulosti, zato vo vzduchu sú iné látky. Nedávno nás prekvapil dážď s nádychom do žltej farby, čistiť sme museli nielen auta pred domom, ale tiež balkóny a parapety okien. Dôvodom bol peľ z neďalekých polí, ktorý vietor zavial do mesta a dážď zmyl z oblakov.

prachvovzduchu

A tak som si znova uvedomil, že vlastne ani netušíme, čo všetko sa vo vzduchu skrýva. Keď cestujeme hromadnou dopravou a niekto kašle alebo kýcha, vieme, akí zabijaci sa vo vzduchu nachádzajú. Ale baktérie a vírusy nie sú len v autobusoch. Sú všade okolo nás a nevieme, či chorý nie je sused, s ktorým sa rozprávame na chodbe domu. A roztoče nepotrebujú k svojmu šíreniu po našich príbytkoch chorých susedov. A čo potom, keď máte doma psa alebo mačku!

Niet sa čomu čudovať, že ľudia občas pokašliavajú alebo kýchajú a riešia čo na opuchnuté oči alebo ako odstrániť dýchavičnosť. Ale to všetko je len riešenie následkov. Ak nebudeme dýchať čistý vzduch, spotreba papierových vreckoviek klesať nebude. Keď chcete mať doma naozaj čistý vzduch, vyberte si tú správnu čističku vzduchu a odstráňte zo vzduchu všetky mikroskopické nečistoty a baktérie. Vrátane cigaretového dymu, ktorý k vám preniká cez balkón od susedov.

Čističky vzduchu dokážu v uzavretom priestore bytu alebo kancelárie cirkuláciou vzduchu cez svoje telo odstraňovať zo vzduchu zdraviu škodlivé častice (prach, baktérie, vírusy, roztoče, peľ …) aj alergény a tak čerstvý vzduch môže byť naozaj zdravý. Princíp spočíva v zahriatí prechádzajúceho vzduchu na vysokú teplotu, čím sú škodlivé častice ničené na 99%. Čističky sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, od toho sa potom odvíja odporúčaná plocha miestnosti, v ktorej sú zapojené. Do domácností vhodná najpredávanejšia čistička je absolútne bezúdržbová, nemusíte meniť filtre ani nič dopĺňať. Stačí jej iba elektrická zásuvka a urobí vašu spálňu alebo detskú izbičku zdravou. Navyše je úplne nepočuteľná, takže môžete spať spokojne a pokojne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Značky:  , , ,

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.