Potrebujete nový fotoaparát?

fotografka

Váš starý fotoaparát doslúžil alebo si kupujete svoj prvý fotoaparát? Potom určite tápete v širokej ponuke fotoaparátov, ktoré je možné v dnešnej dobe zakúpiť. Nasledujúce riadky by vám mali poradiť s výberom fotoaparátu k vašej plnej spokojnosti.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že vybrať digitálny fotoaparát z tak širokej ponuky je úplne jednoduché. Ale pretože nejde o zanedbateľnú investíciu, mali by sme si dať s výberom trochu prácu. Inak by sa mohlo stať, že až pri používaní fotoaparátu zistíme, že nespĺňa naše požiadavky. V prvom rade si rozmyslite, čo najčastejšie budete fotiť a za akých podmienok. Ďalej rozhodnite, aké máte požiadavky na výslednú kvalitu fotografií. A v neposlednom rade je otázka financií – koľko peňazí môžem za nový fotoaparát minúť.

Druhy digitálnych fotoaparátov

Digitálne fotoaparáty môžeme rozdeliť do štyroch skupín:

  1. kompaktné fotoaparáty
  2. EVF zrkadlovky
  3. kompakty s vymeniteľným objektívom
  4. digitálne zrkadlovky

Kompaktné fotoaparáty

Tieto digitálne fotoaparáty budú vyhovovať tým užívateľom, ktorí plánujú so svojím fotoaparátom fotografovať svoju rodinu, priateľov, zážitky z dovolenky, atď. Títo používatelia nepotrebujú mať na fotoaparáte najrôznejšie funkcie, chcú proste len fotiť a nestarať sa o nejaké nastavenia. Digitálne kompakty majú malé rozmery a jednoduché ovládanie s množstvom aických programov. Pre bežné fotografovanie je najvhodnejší zoom s rozsahom 3x až 5x. Niektoré kompakty umožňujú aj manuálne nastavenie, ktoré využijeme napríklad pri fotení detailov.

EVF zrkadlovky

Skratka EVF (Electronic Viewfinder) znamená, že fotoaparát má miesto optického hľadáčika malý displej, kde vidíte presne to, čo bude na fotografii. Tieto digitálne fotoaparáty majú na tele prístroja viac ovládacích prvkov, ktoré umožňujú individuálne nastavenie pri fotení konkrétnych situácií.

Kompakty s vymeniteľným objektívom

Tieto fotoaparáty v sebe spájajú výhody zrkadloviek a kompaktov a ich zásadnou výhodou je malý rozmer. Volia si ich fotografi, ktorí už majú o fotografovaní nejaké vedomosti a ktorí od fotoaparátu požadujú maximálny výkon zrkadloviek spoločne s malými rozmermi.

Digitálne zrkadlovky

Digitálne zrkadlovky nie sú určené len profesionálnym fotografom, ale obľúbia si ich aj nadšenci pre fotografovanie, ktorí s týmto krásnym koníčkom len začínajú. Avšak je potrebné počítať s tým, že skôr ako začnete fotiť s digitálnou zrkadlovkou, je nutné o fotografovaní si niečo naštudovať. Výsledné fotografie nasnímané týmto typom fotoaparátu sú vysoko kvalitné. Fotoaparát je možné doplniť rôznymi výmennými objektívmi.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.