Ventilátor na radiátor

Jednoduché, ale účinné zariadenie vám zvýši teplotu v byte bez zásahu do vykurovacieho systému. Aj keď váš dodávateľ tepla šetrí a byty len temperuje, vy môžete mať vo svojom byte krásne teplúčko a takmer nič vás to nebude stáť. A navyše spolupracuje s termostatickou reguláciou, takže nebeží naprázdno. Predstavujeme Termík, ventilátor pod radiátor.

Princíp činnosti spočíva v tom, že z radiátorov sa teplo do bytu odovzdáva zohrievaním okolitého vzduchu a jeho prúdením po miestnosti. Zvýšením prietoku vzduchu sa odoberie z radiátorov viac tepla a rozprúdi sa po celej izbe.

termik

Zariadenie pre svoju činnosť potrebuje napájanie 230V cez adaptér s minimálnou spotrebou. V závislosti od požadovanej účinnosti si otočným regulátorom viete nastaviť maximálne otáčky sady tichých ventilátorov. Priložený termostat samolepkou pripevníte k radiátoru a keď vďaka nastaveniu termostatického ventilu sa zastaví prívod média a klesne jeho teplota pod cca 30°C, zastavia sa aj ventilátory. Tie sa zopnú, keď sa obnoví dodávka vykurovacieho média. A vďaka ventilátorom sa váš byt zohreje oveľa rýchlejšie.

Sada ventilátorov pod radiátor sa predáva s rôznym počtom ventilátorov, podľa toho pod aký veľký radiátor ho chcete namontovať. K pripevneniu slúžia dodávané kovové držiaky, ktoré k sprevádzkovaniu zostavy nevyžadujú žiadne náradie.

Ventilátor pdo radiátor

Ideálne sa tento ventilátor pod radiátor hodí k moderným panelovým radiátorom, ale pripevníte ich aj k starším doskovým vykurovacím telesám. Pomocou závesných hákov ale slúžia aj so starými liatinovými radiátormi.

Ak vaša kotolňa nekúri dostatočne a neviete susedov v paneláku presvedčiť, aby ste si objednali viacej tepla, použite ventilátor pod radiátor a zakúrte si sami. Táto investícia sa vám vráti finančne už po jednej vykurovacej sezóne, ale pohodu doma budete mať okamžite.

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.