Prenajímate byt? Zavolajte mi späť

Z času na čas sa vyskytne situácia, kedy meníte podnájomníka. V tom lepšom prípade je to tak, že podnájomník odchádza, či už do iného mesta za prácou alebo do svojho bytu. V horšom prípade ste museli podnájomníka vyhodiť pre neplatenie alebo neplatenie načas. V oboch prípadoch musíte hľadať podnájomníka nového, najčastejšie formou inzerátu na webe alebo v miestnych novinách. Prvým filtrom nevhodných kandidátov je už samotný spôsob, ako sa vám záujemcovia ohlásia.

Najlepšie je dať do inzerátu telefonický kontakt na seba. Môžete nechať záujemcu o bývanie vo vašom byte poslať vám email, ale telefón je lepší. Počujete hlas človeka, získate prvý dobrý alebo aj zlý dojem, počujete, ako na inzerát reaguje, čo ho zaujíma, ako reaguje na vaše odpovede.

Napríklad inzerujete dvojizbový čiastočne zariadený byt. A záujemca o podnájom sa vás opýta uprostred rozhovoru, koľko izieb má váš byt. Vtedy viete, že je to človek nepozorný, nesústredený. Taký istý je aj v ostatnom živote a tieto vlastnosti mu spôsobujú problémy. A máte záujem o problémového podnájomníka? Ja teda nie, takéhoto kandidáta vyraďujem zo zoznamu. Ďalším dôvodom pre takéto otázky je fakt, že záujemca má v hľadáčiku viacero bytov, ale nevie, s kým telefonuje, nerobí si poznámky, netriedi informácie. Opäť teda problémový záujemca, koledujúci si o vyradenie zo zoznamu potenciálnych podnájomníkov. No a vrcholom je, keď vám niekto telefonuje druhý krát a nevie, že vám už telefonoval. Človek, ktorý nemá poriadok vo svojich veciach ich nebude mať ani vo vašom byte.

home

Kým v prípade nepozorne čítajúceho záujemcu o bývanie môžete „prižmúriť očko“ a pouvažovať, že takému človeku prenajmete svoj byt, sú ľudia, ktorých musíte vyradiť hneď v zárodku komunikácie. Spoznáte ich rýchlo a ľahko. Príde vám od nich SMS, že našli váš inzerát, majú o byt záujem, aby ste im zavolali. Často býva v správe dovetok, že nemajú dosť kreditu. Občas sa stane, že vám aj zavolajú, ale v krátkom rozhovore chcú, aby ste im zavolali späť. Lebo nemajú kredit.

Čo znamená „nemať kredit“? Jednoducho povedať – nemať peniaze. A kto nemá peniaze na kredit na telefonické hovory, ten ich bude mať na svoje bývanie? Skúsenosti ukazujú, že nie. Títo ľudia jednoducho nevedia so svojimi peniazmi hospodáriť. Keď majú peniaze, kúpia si kredit, keď majú kredit, telefonujú. Keď kredit pretelefonujú, prestanú volať. A čakajú, kým budú mať peniaze, aby si mohli kredit kúpiť.

Chcete prenajať byt niekomu, kto nemá peniaze? Kto nebude schopný zaplatiť včas nájom aj služby a bude mať kopu rečí o tom, prečo nemá peniaze? To nie je váš problém. Nie ste sociálny ústav. Ste majiteľ nehnuteľnosti, ktorý z prenájmu platí dane, platí údržbu bytu a ten si najskôr musel kúpiť. Bývanie patrí k základným životným potrebám. Kto chce slušne bývať, musí si na svoje bývanie zarobiť. Či skôr pravidelne zarábať. A nesmie sa mu stať, že mu „tento mesiac nevyšlo“. Či na byt alebo kredit.

Preto na problémových podnájomníkov pozor. Časť z nich môžete zo zoznamu potenciálnych podnájomníkov vyradiť už pri prvom telefonickom kontakte. Prezradia sa sami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 110 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Nechať odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.